HC Spartak Uherský Brod - HC Uherské Hradiště 4:3
TJ Sokol Březina - HC Spartak Velká Bíteš 2:5
HHK Vel. Meziříčí - SK Minerva Boskovice 7:3
HC Brumov - Býlnice - HC Blansko 3:2
HC Břeclav - HC Štika Rosice 7:6

U H E R S K Ý O S T R O H – V rámci svátečního třetího kola se utkání v Uherském Ostrohu odehrálo netradičně už ve čtvrtek, kam se Orli vydali pro další body a především chtěli konečně zvítězit na neoblíbeném kluzišti. Domácí hokejisté však ani v tomto případě nepovolili, když na hostující klec vyslali ohromných 59 střel! Pět z nich nakonec propadlo za brankáře Sedláře, a Uničov tak utržil první letošní porážku, když na ledě Uherského Ostrohu prohrál 3:5.

Začátek zápasu přitom patřil uničovským hokejistům, ze kterých měl domácí celek značný respekt, a tak se hokejisté Uherského Ostrohu prvních pár minut velice těžce dostávali do hry. Do první větší šance se v 8. minutě dostal Žajgla, když Kolovratník zavezl puk do pásma, kde ho přenechal za sebou právě uničovskému kapitánovi, který se s ním ještě prokličkoval mezi kruhy, ale jeho následnou střelu Valúch vyrazil.

Nicméně v 9. minutě se po ztrátě ve středním pásmu dostali domácí do protiútoku, ve kterém Petr Flora nahrál z levé křídla do druhé vlny Pavlu Florovi, jenž se z mezikruží nemýlil a poslal puk do šibenice hostující klece – 1:0. První branka, jakoby domácím hokejistům vlila krev do žil a následně zcela přebrali otěže zápasu. Byli to však hosté, kdo poté nebezpečně zahrozil. Konkrétně Čuřík, který si vzal puk ve středním pásmu a postupně se s ním proháčkoval až k domácí bráně, kde však jeho střelu Valúch chytil svou lapačkou.

Uherský Ostroh dostal v závěru první dvacetiminutovky možnost velmi dlouhé přesilové hry proti třem, když byli v krátkém časovém sledu vyloučeni Beier a Kolovratník. Dlouho to vypadalo, že Uničov tohle dlouhé oslabení zvládne, jenže v samotném závěru dvojnásobné přesilovky se z levého kruhu trefil Tomáš Beneš, jenž svou brankou poslal domácí celek do dvoubrankového vedení – 2:0.

Ihned na začátku druhé třetiny se do samostatného úniku dostal Sršeň, jenže jeho zakončení skončila na domácím brankáři a navíc byl uničovský útočník faulován, ale hlavní rozhodčí na danou situaci nijak nereagoval. Ve 28. minutě hráli Orli přesilovou hru, ve které se však do přečíslení dostali domácí. Beneš předložil puk Marku Raušovi, který ihned zakončil, ale lapačka Sedláře byla na svém místě.

Ve 34. minutě mohl Uherský Ostroh přidat další branku, protože se z pravé strany dostal do zakončení jeden z domácích hráčů a kotouč jen orazítkoval břevno hostující klece. V závěru druhé třetiny si obě mužstva zahráli shodně v šesti a po vypršení uničovského trestu si domácí obrana nepohlídala navrátilce z trestné lavice, kterým byl Sršeň, jenž se tak dostal do dalšího úniku, ale i tentokrát jeho střelecké zakončení Valúch vyrazil.

Jisku naděje se tedy podařilo vykřesat až ve třetí třetině. Žajgla byl totiž při svém úniku faulován, a tak bylo nařízeno trestné střílení, kterého se ujal Lubomír Korhoň, jenž si mazácky poradil s Valúchem a se svou kličkou mu nedal šanci – 2:1. Bohužel radost Orlům vydržela jen dvě minuty, protože se domácí dostali do přečíslené tří proti dvěma, ve kterém Vilém Galuška dostal puk na levou stranu a přesnou střelou k tyči prostřelil Sedláře – 3:1.

Ve 48. minutě využil chybné hostující rozehrávky domácí Vít Mika, jenž získal puk před útočnou modrou a následně se prodral kolem obránce, aby poté bekhende zavěsil puk pod víko uničovské klece – 4:1. Z domácí strany to však stále nebylo vše. V 57. minutě totiž Žabčík zpoza brány nahrál přímo před branou najetému Lukašovi Zalubilovi, jenž ještě udělal kličku do protipohybu Sedláře a přidal pátou branku Uhreského Ostrohu – 5:1

V závěrečných minutách se Uničovu ještě podařilo upravit konečné skóre. Nejdříve Dobrý nahrál před bránu zcela volnému Jaromíru Navrátilovi, kterému se z bezprostřední blízkosti podařilo procpat puk do domácí klece – 5:2. V poslední minutě poté Uničov hrál dvojnásobnou přesilovku, ve které se nejdříve neprosadil Kolovratník, ale poté Dobrý nabil Jakubovi Čuříkovi, jehož rána skončila až v domácí bráně – 5:3

Uničov tedy nakonec podlehl Uherskému Ostrohu 3:5, a v letošní sezóně si tak připsal svou první porážku.