Uničov zvládl první domácí utkání proti Velkému Meziříčí, a je tak stále stoprocentní!

Soupiska HHK Vel. Meziříčí

Juda - Kochánek, Ambrož, Burian, Vlašín P., Pokorný, Vlašín M. - Maštera, Střecha F., Střecha T., Křenek "A", Matov, Sobotka, Krča "C", Bula, Pejchal, Rozmarín

HC Uherské Hradiště - HK Kroměříž 1:5

U N I Č O V – V neděli se na uničovském ledě odehrálo druhé kolo krajské hokejové soutěže, při kterém do Uničova dorazilo Velké Meziříčí. Orli si v první třetině vypracovali velký čtyřgólový náskok, který se však podařilo snížit na rozdíl jediné branky, a zdramatizovat tak utkání. Nicméně v poslední části přidal Uničov potvrzující pátou branku, která zápas už i uzavřela. Orli tedy zvládli první utkání před svými diváky poměrem 5:3.

Uničovští hokejisté se do svého soupeře pustili pěkně zostra, když hned v páté minutě mohl otevřít skóre utkání Jaromír Navrátil, kterého Korhoň poslal do úniku, ale jeho kličku do bekhendu Juda chytil. Nicméně o pár momentů později hráli Orli svou první přesilovou hru, ve které Paškovu střelu od modré zblokovala hostující obrana přesně na Jakuba Čuříka, jenž svou pohotovou střelou poslal domácí celek do vedení – 1:0.

Velké Meziříčí mohlo následně snížit, protože Maštera vyslal do úniku Filipa Střechu, ale s jeho kličkou si Sedlář poradil. V 10. minutě se domácí fanoušci mohli radovat znova. Duba ve středním pásmu předal puk rozjetému Korhoňovi, jenž využil svou rychlost, objel obránce a následně předložil puk před prázdnou bránu Tomáši Sršňovi – 2:0

Druhá formace byla v první části velmi při chuti. V 15. minutě totiž Korhoň vybruslil zpoza hostující klece, aby následně přihrál Lukáši Dubovi, jenž si ještě pohrál s Judou a poté poslal puk za bezmocného brankáře Velkého Meziříčí – 3:0. Nicméně to stále nebylo vše, V 17. minutě totiž Duba zavezl puk do útočného pásma, kde jej poté předal Tomáši Sršňovi, jenž byl na hranici pravého kruhu zcela sám a se svou ráznou ránou poté prostřelil Judu – 4:0.

Jedinou kaňkou na parádním výkonu z první třetiny byl moment z jejího závěru, kdy chtěl Paška zpoza brány vyvézt puk, jenže hned u tyče jej odchytili napadající útočníci, a Michal Krča tak následně vstřelil kontaktní branku – 4:1.

Právě kontaktní branka do šatny vlila Velkému Meziříčí krev do žil, protože ve druhé části hostující celek naprosto přehrával domácí tým. Navíc se Horákům hned ve 22. minutě podařilo přidat další branku, když si Filip Střecha sebral puk u mantinelu a následně si s ním vybruslil až před Sedláře, kterému se svou střelou nedal šanci a trefil kotouč přesně do šibenice – 4:2.

Orli se poté dostali do dvou velkých šancí, když nejdříve jel Čuřík zcela sám na Judu, ale svou bekhendovou kličkou netrefil hostující klec a následně ve své šanci vyhořel i Beier, kterého pro změnu vychytal brankář Velkého Meziříčí. A tak na druhé straně přišel trest, protože Tomáš Střecha získal puk za bránou Uničova, odkud ihned nahrál mezi kruhy Filipovi Střechovi, jenž okamžitou střelou snížil na rozdíl jediné branky – 4:3V závěru druhé třetiny mohli hosté i vyrovnat, protože Maštera se od modré čáry  prokličkoval až do velmi dobré střelecké pozice, ale Sedlář proti jeho střele vytáhl jeden z klíčových zákroků zápasu.

Ve třetí třetině se hra opět trochu vyrovnala a bylo znát, že další branka rozhodně o osudu utkání. To se nakonec podařilo Uničovu, když ve 47. minutě Dobrý podržel puk u mantinelu, aby následně přihrál na modrou čáru najetému Jakubovi Fryčovi, jenž se svou dělovkou propálil Judu – 5:3. V 51. minutě se Velké Meziříčí opět mohlo přiblížit na rozdíl jediné branky, když byl Křenek zcela sám před Sedlářem a mířil do šibenice, ale Sedlář parádně zasáhl svou lapačkou.

Klid na uničovské hokejky mohl dát Beier, když pět minut před koncem zápasu jel sám na Judu, jenže jeho kličku brankář Velkého Meziříčí vystihl. V závěru utkání ještě hosté zkusili hru v šesti a zřejmě největší příležitost spálil Křenek, kterému se podařilo vystřelit ihned po vyhraném vhazování, jenže jeho střela skončila na tyči domácí klece.

Uničov tedy nakonec porazil Velké Meziříčí 5:3, a Orli tak mohli oslavit letošní první výhru na vlastním ledě.