HK Kroměříž - SK Minerva Boskovice 3:4 PP
HOKEJ Uh. Ostroh - HC Štika Rosice 3:1
HC Brumov - Býlnice - HC Spartak Velká Bíteš 5:7
HC Břeclav - TJ Sokol Březina 3:4
HC Uherské Hradiště - SHKM Hodonín 2:14

U H E R S K Ý B R O D – Uničov má za sebou první soutěžní utkání sezóny 2018/19 a ihned v prvním zápase si Orli připsali plný počet bodů, protože vyloupili zimní stadion v Uherském Brodě, kde porazili místní Spartak těsným rozdílem 3:2.

Uničov vstoupil do nové sezóny, jak nejlépe jen mohl, protože hned ve 2. minutě se hostující celek radoval ze svého prvního gólu v nové sezóně. V přesilové hře totiž od modré střílel Čuřík a jeho pokus byl někde před bránou zblokován a zde si ho našel Tomáš Sršeň, který už kotouč dopravil za záda Chovance – 0:1. Sršeň poté mohl přidat i další branku Uničova, když ho Korhoň vyslal do úniku, ale jeho kličku mu domácí brankář vychytal.

V 15. minutě se v obrovské příležitosti ocitl Korhoň, který obdržel přihrávku zpoza brány přímo před Chovance, kde byl nikým nehlídán, ale uničovský ostrostřelec, jako by se této situace zalekl a puk pouze hodil přesně do plastrónu domácího brankáře. V 17. minutě se však už Orli radovali ze své druhé branky v utkání, když se hosté opět prosadili v přesilové hře. Nahození Pašky bylo zastaveno před Chovancem a zde si puk sebral Patrik Machala, který ho poté bekhendem poslal do brány Uherského Brodu – 0:2.

Ve druhé třetině už se do větších šancí začali dostávat i domácí hokejisté, kteří zahrozili hned ve 22. minutě, když Vosátko nahodil od modré puk směrem na hostující bránu, kde ho ještě Hladiš dokázal tečovat a Sedlář na poslední chvíli kotouč vyrazil mimo svou klec. V 28. minutě měl první branku domácích na své holi Pavlůsek, před kterým zívala zcela prázdná brána po vyražené střele Bujáčka, ale domácí útočník uničovskou klec přestřelil.

Ve 32. minutě se Spartak už však první branky dočkal. Mikulec obdržel přihrávku před Sedláře, kterého zkusil překonat se svou kličkou do bekhendu a kotouč hostujícímu brankáři propadl, ale zastavil se někde před brankovou čárou, kde se k němu, jako první, dostal Jan Heča, který už puk doklepl do brány – 1:2. Ihned po první trefě domácích se Orli mohli znova dostat do dvoubrankového vedení, protože Žajgla ujížděl sám na Chovance, kterého zkusil překonat střelou mezi betony, ale domácí brankář tuto škvíru zavčas zavřel.

Do třetí třetiny se tedy vstupovalo za jednobrankového vedení Uničova, ale byli to právě Orli, kdo byl v poslední části mnohem aktivnějším celkem. Ve 48. minutě Machala potáhl puk po levém křídle, aby následně přihrál před bránu najíždějícímu Žajglovi, jehož teč Chovanec zastavil. O minutu později Uničov opět odskočil na rozdíl dvou branek, když Vrána poslal puk po mantinelu Luboši Korhoňovi, jenž uháněl sám na Chovance, kterého překonal střelou pod břevno – 1:3

Nicméně v 52. minutě ještě domácí zdramatizovali utkání, protože se po pravém křídle prohnal Jan Mikulec, jehož nezastavil žádný z hostujících obránců, a tak se dostal až před Sedláře, kterého překonal se svou kličkou do bekhendu – 2:3. Beier poté mohl přidat čtvrtou branku Uničova, když se též po levé straně dostal do útoku, kde prohodil obránce Spartaku a poté se svou střelou orazítkoval břevno domácí klece.

V 54. minutě Sršeň vybojoval puk za bránou Uherského Brodu, odkud ihned přihrál mezi kruhy na volného Korhoně, ale jeho okamžitou střelou Chovanec vyrazil a uničovský útočník následně neuspěl ani se svou dorážkou. Orli ještě v závěru utkání museli ubránit hned dvě přesilové hry Spartaku, ale ani v jedné z nich si domácí nedokázali vytvořit nějakou větší příležitost, a tak Uničov nakonec zvládl své první utkání v nové sezóně, když Uherský Brod před jeho fanoušky porazil těsně 3:2.

Komentář O. Kavuliče: Přijeli jsme do Uherského Brodu s tím, že nás nečeká nic jednoduchého, protože se zde moc nevyhrává a hlavně nás trápí nedostatek beků, protože si Tomáš Halouska ještě odpykává svůj trest z minulé sezóny a ještě čekáme na Peťu Kreisela, který má pracovní povinnosti, takže jsme zápas odehráli jen na pět beků a pro Jirku Pašku a Kubu Fryče to by celkem záhul. Myslím si však, že jsme domácí celkem k ničemu vážnějšímu nepustili. Říkám to neustále dokola, že jsme tým, který se může porazit jen sám, protože v této lize máme jeden z nejkvalitnějších útoků, možná i nejkvalitnější a hlavně máme vynikajícího golmana. Takže pokud se držíme taktiky a hrajeme to co máme, tak nás v této soutěži moc mužstev přehrávat nebude.