Rozhodčí: Honza, Ondráček – Paulík, Strýček
Vyloučení: 6:7, mimořádné tresty: Bula (HVM) 10. min ZHK

Slavíček (15. Juda) - Vlašín P., Šerý "A", Ambrož, Burian, Kochánek, Vondráček, Pokorný - Křenek "A", Dostál, Sobotka, Krča "C", Bula, Pejchal, Matov, Střecha, Maštera, Urban, Vlašín M.

• 14. Korhoň (Čuřík, Paška) (UN)
  • 31. Korhoň (UN)
  • 41. Ambrož (Bula) (VE)
  • 54. Korhoň (Čuřík) (UN)

V E L K É M E Z I Ř Í Č Í – V neděli se na ledě Velkého Meziříčí odehrálo poslední semifinálové utkání, ve kterém se rozhodovalo, který ze dvou týmů vyzve ve finále celek z Boskovic. Uničov v utkání vsadil především na precizní obranu, což se nakonec vyplatilo, protože brejky Orlů byli smrtící. Svěřencům Ondřeje Kavuliče se tak nakonec podařilo vyhrát poslední zápas 4:1, díky čemuž si Orli zahrají finále, které startuje už ve středu.

Do rozhodujícího pátého utkání Uničov odcestoval do Velkého Meziříčí s nekompletnimi  třemi formacemi, když po čtvrtém utkání vypadli ze sestavy útočníci Vrána s Romanem Axmanem a obránce Fekiač. Orli tedy zápas museli odehrát jen dvou formacích. Naopak domácí celek hrál s kompletními třemi formacemi, čehož chtělo Velké Meziříčí využít.

Jak se dalo čekat, tak Horáci na svého soupeře nastoupili s velkou vervou a na bránu Sedláře se valil jeden útok za druhým. Asi největší příležitost na začátku zápasu měl jeden z domácích útočníků ze svou střelou z pravého kruhu, která Sedlářovi propadla ve výstroji a kotouč už se klouzal do hostující brány, ale vracející se Handl jej sebral a odpálil.

V 5. minutě se Uničov dostal ke své první střele, která byla ihned gólová. Čuřík totiž poslal puk na hranici levého kruhu, kde byl zcela volný Jaromír Navrátil, který se trefil přesně do šibenice domácí klece – 0:1. Navrátil poté mohl přidat ještě jednu branku, když jel s Handlem ve dvou na jednoho a Handl nakonec přihrál Navrátilovi, jenže jeho pohotová střela letěla mimo bránu.

V 15. minutě byla radost na hostující střídačce ještě větší, protože se Čuříkovi podařilo vysunout Lubomíra Korhoně do úniku, který se s tím nemazlil a prostřelil Slavíčka, tak jako ve třetím zápase, střelou pod jeho vyrážečku – 0:2. Slavíček byl poté kvůli zranění v utkání vystřídán Judou. Velké Meziříčí mohlo následně snížit, když Krča nahrál před zcela prázdnou bránu Prchalovi, jenže domácí útočník trestuhodně minul bránu Uničova.

Naopak Orli mohli ještě v závěru první třetiny přidat svou třetí branku, když Handl zpoza domácí klece nahrál mezi kruhy, kam si najel Halouska, který dobře mířil do protipohybu Judy, ale kotouč nakonec šel jen těsně vedle.

Uničov i ve druhé části především spoléhal na svou obrannou činnost, a ta měla ve 28. minutě co dělat, protože hosté udělali v krátkém časovém sledu hned dva fauly, a domácí celek tak měl k dispozici skoro dvouminutovou přesilovku proti třem. V ní hned na začátku nastřelil břevno Burian, jinak to však od domácích bylo vše. Naopak málem došlo ke kuriózní brance Uničova, když Čuřík ze středového kruhu vypálil dělovku směrem na domácí klec a Juda měl jen štěstí, že kotouč letěl těsně vedle, protože si této střely ani nevšiml.

Ihned po ubráněné přesilovce Velkého Meziříčí se Lubomíru Korhoňovi podařilo dostat do dalšího úniku, který tentokrát řešil kličkou do bekhendu a Juda hned z první střely musel lovit puk ze své sítě – 0:3. Na konci druhé třetiny se málem domácí dočkali snížení. Bula totiž zpoza hostující klece nahrál najetému Šerému, jenž byl na vrcholu levého kruhu zcela sám, ale jeho střelu Sedlář vyrazil na druhou stranu, kde byl další útočník Velkého Meziříčí, jenž mohl poslat puk do opuštěné klece, ale za Sedláře zaskočil Handl, který střelu domácího hráče vyrazil svou rukavicí.

Nicméně na začátku třetí třetiny už se Horáci dočkali. Při další přesilové hře se kotouč odrazil na modrou čáru, kde byl Pavel Ambrož a jeho dělovka proletěla po ledě až do hostující klece –1:3. Domácí vstřelená branka samozřejmě povzbudila a Velké Meziříčí se snažilo cpát co nejvíce do útoku, jenže velké množství střel zblokovala hostující obrana nebo šlo o střelecké pokusy, se kterými neměl Sedlář žádný problém.

V 55. minutě navíc přidali uničovští pomyslné razítko na svůj postup. Ve vlastním oslabení totiž ujel Čuřík, který s v útočném pásmu poté pohrál snad se čtveřicí domácích hráčů, aby následně přihrál mezi kruhy připravenému Lubomíru Korhoňovi, jenž pohotovou střelou dokonal svůj hattrick – 1:4. Velké Meziříčí ještě sice následně zkusilo hru bez brankáře, ale ta trvala jen pár vteřin, protože domácí následně udělali útočný faul a Orli už následně nepustili puk ze svých holí.

V rozhodujících pátém utkání tedy nakonec Uničov zdolal Velké Meziříčí 4:1, díky čemuž Orli slaví postup do finále krajské hokejové ligy, kde vyzvou nejlepší tým základní části Minervu Boskovice.

Komentář Ondřeje Kavuliče: Všichni do jednoho splnili, co jsme si před zápasem řekli. Je to neskutečná radost tady trénovat, protože zde mám pět kluků, na které se můžu zcela spolehnout, protože odmakají každý zápas na sto procent a přál bych to každému trenérovi mít v týmu takové hráče. Pokud se mladí hokejisté vypracují, jako tady tito hráči, tak nemám starost o budoucnost českého hokeje. Nicméně stále ještě nekončíme a finále si budeme chtít naplno užít a Boskovicím rozhodně nic zadarmo nedáme.