Alexa - Grman, Rosendorf "A", Vojáček, Šidák A., Novák, Trnka - Bednář, Šidák M. "C", Michálek, Račický, Florek, Pospíšil M., Petrčka, Grmela, Touška M. "A", Pospíšil P., Touška J.

Ostatní výsledky

HC Uherský Brod - SK Minerva Boskovice 3:5
HC Uh. Hradiště - HHK Vel. Meziříčí 1:5
HK Kroměříž - HOKEJ Uh. Ostroh 8:5

U N I Č O V – Druhé čtvrtfinálové utkání mezi Uničovem a Velkou Bíteší se odehrálo na ledě Orlů, kde se velmi dlouho čekalo na první branku. Těch se nakonec diváci dočkali ve druhé třetině, kdy domácí celek nastřílel hned tři góly, které je výraznou mírou přiblížili k postupu. Velká Bíteš sice ještě v závěrečné periodě utkání zdramatizovala, ale Uničov si nakonec už vše pohlídal a porazil Sparta 4:2 a celkově v sérii tedy Orli zvítězili 2:0, a postupují tak do semifinále.

Hned ze startu druhého utkání se do dvou velmi zajímavých příležitostí dostal domácí Čuřík, jenže oba jeho pokusy vždy dokázal zastavit Alexa. K první brance Uničova nepomohla ani následná přesilová hra, ve které si Orli téměř nic nevytvořili. Naopak při svém prvním oslabení se dostal do úniku Čuřík, který se nacpal před Alexu, ale ten ho skvěle vybruslil a nepustil puk za svá záda.

V 16. minutě se do obrovské šance dostal Handl, kterého do samostatného úniku vyslal Korhoň, jenže uničovský útočník svou střelu nevměstnal mezi tři tyče hostující klece, a tak se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině byla v její první polovině Velká Bíteš velmi nebezpečná, když Axman měl v bráně co dělat, aby zastavil veškeré pokusy hostujících hráčů. V polovině utkání se domácí diváci už dočkali první branky. Korhoň nahrál do levého kruhu Čuříkovi, který následně poslal kotouč před bránu na Handla, ale toho si hostující obrana pohlídala, nicméně kotouč následně zůstal volný u tyče a zde ho už Jakub Čuřík doklepl za Alexova záda – 1:0.

Ve 32. minutě mohl Čuřík přidat další branku, když opět v oslabení ujel do úniku, který tentokrát řešil střelou mezi betony, ale Alexa tento prostor stihl zaklapnout. Ve 33. minutě měli naopak k dispozici přesilovku domácí, ve které Handl nahrál na modrou Marku Fekiačovi, jehož nenápadné nahození zaplulo přesně k tyči hostující klece – 2:0.

O několik okamžiků později mohla Velká Bíteš snížit, když Miroslav Pospíšil obdržel přihrávku mezi kruhy, odkud ihned vystřelil, jenže jeho střela šla těsně mimo uničovskou bránu. A tak opět platilo pravidlo nedáš dostaneš, protože z téměř totožné pozice se z následného protiútoku trefil Tomáš Sršeň, jenž mezi kruhy dostal přihrávku od Korhoně a jeho pohotová rána skončila v hostující bráně – 3:0.

Na začátku poslední části však hosté využili chybu v domácí rozehrávce, kdy se v útočné třetině dostal k puku zrovna nejlepší střelec Velké Bíteše Tomáš Račický a jeho milimetrová střela skončila přesně v růžku domácí klece – 3:1. Spartak se po kontaktní brance dostal do utkání, jenže hostující celek kosila série vyloučení, když hned pětkrát ve třetí třetině dostali dvouminutový trest. Navíc Uničov měl i dvouminutovou přesilovku proti třem, kterou však domácí celek nevyužil.

V 49. minutě se do úniku dostal Jaromír Navrátil, který zkusil bekhendovou kličku se zakončením mezi betony, ale Alexa opět tuto díru dokázal včas zavřít a stále držel naděje hostujícího celku. V 56. minutě však už byl krátký na Lubomíra Korhoně, jenž si sebral puk ve středním pásmu, poté proskočil mezi beky Velké Bíteše a tváří v tvář hostujícímu brankáři navýšil vedení Uničova – 4:1.

V samotném závěru utkání však ještě Velká Bíteš odvolala brankáře a navíc hosté hráli i přesilovou hru, ve které Vojáčkovo nahození srazil jeden z bránících hráčů přímo na hůl Jana Grmely, který už jen vstřelil puk do odkryté brány Uničova – 4:2

Uničov si tedy i ve druhém utkání poradil s Velkou Bíteší, když před svými fanoušky zdolal Spartak 4:2. Orli si tedy se svým sokem poradili, jak nejrychleji to jen šlo, když Spartak porazili v obou utkáních.