Ostatní výsledky

HOKEJ Uh. Ostroh - HK Kroměříž 2:3
SK Minerva Boskovice - HC Uherský Brod 4:2
HHK Vel. Meziříčí - HC Uh. Hradiště 5:3

V E L K Á B Í T E Š – Ve středu čekalo uničovské utkání první utkání vyřazovacích bojů, když se k němu vydali do Velké Bíteše. I přes velký mráz Orli předvedli skvělý taktický výkon, jenž korunovalo dohromady hned sedm branek, a tak Uničov nakonec v prvním utkání porazil Velkou Bíteš 7:2.

Uničovští hokejisté do prvního utkání na ledě Velké Bíteše vstoupili velmi koncentrovaně. Hned ve 3. minutě se do první velké šance dostal Čuřík, který si z rohu kluziště vybruslil až mezi kruhy, jenže jeho následné zakončení skončilo nad domácí bránou. Na druhé straně poté zahrozil Grmela, jehož střela se dokonce otřela o brankovou konstrukci za Axmanovými zády.

V 7. minutě nejdříve domácí ujeli do přečíslení dvou na jednoho, kdy celou akci řešil střelou Jakub Touška, avšak jeho střelu Axman vyrazil a Uničov šel následně do útoku, ve kterém Lubomír Korhoň dostal od domácích hodně prostoru a jeho přízemní střela prošla domácímu brankáři mezi jeho betony – 0:1

Jakub Touška mohl v 9. minutě vyrovnat, když se hnal sám na Axmana, jenže ten jej parádně vybruslil a následně už domácí útočník nenašel skulinku v jeho výstroji. V 11. minutě Čuřík přejel s pukem do útočného pásma, kde ho nechal za sebou najížděcímu Korhoňovi, a ten mu ho následně přihrál před Alexu, kde už Jakub Čuřík navýšil vedení Uničova – 0:2.

Začátek druhé třetiny patřil domácím hokejistům, kteří se nakonec ve 22. minutě dočkali snížení, když se Tomáš Račický dostal do úniku, který s přehledem proměnil kličkou do bekhendu – 1:2. Hra se následně trochu uklidnila a na nějakou další větší příležitost si přítomní diváci museli počkat až do 36. minuty. V ní totiž, po ubráněné přesilovce, Žajgla vybojoval puk za bránou Velké Bíteše, odkud ho přihrál na Korhoně, a ten rychle posunul kotouč na zcela volného Jakuba Čuříka, jenž už z bezprostřední blízkosti prostřelil Alexu – 1:3.

Navíc v poslední minutě druhé části se domácím podařilo vstřelit vlastní branku. Pavel Handl totiž ze středního písma nahazoval puk směrem na domácí bránu, jenže jeden z obránců kotouč nešťastně tečoval přesně do protipohybu Alexi, a ten už pak byl následně bezmocný – 1:4.

Uničovští hokejisté nepolevili ani ve třetí třetině, když nadále pokračovali ve svém pozorné hře, při které čekali na své nebezpečné výpady. Jeden z nich vyšel ve 44. minutě, kdy Lubomír Korhoň dostal opět mnoho prostoru na pravé straně a jeho následná střela skončila až v bráně Velké Bíteše – 1:5. Domácím se poté podařilo snížit, když Orli chybovali na útočné modré a Velká Bíteš se dostala do protiútoku dvou na jednoho, kdy Jakub Touška přihrál Tomášovi Račickému, a ten se prosadil po druhé v utkání – 2:5.

Nicméně to bylo ze strany domácích hokejistů vše. Naopak v 50. minutě se prosadila i třetí formace Uničova, když Galuška získal puk v rohu kluziště, a tak následně přihrál mezi kruhy, kde byl zcela volný Jaromír Navrátil a jeho střela skončila přesně u tyče Alexovy brány – 2:6. Šestá branka znamenala konec pro domácího brankáře Tomáše Alexu, kterého ve zbytku utkání nahradil Miroslav Škoda.

Škoda se musel činit ihned po svém příchodu, když ho velmi nepříjemnou ránou protáhl Čuřík, ale domácí náhradník puk vyrazil mimo svou bránu. Nicméně jeho čisté konto vydrželo jen do 52. minuty, kdy se po přihrávce od Korhoně trefil Pavel Handl, jehož střela prošla Škodovi mezi rukou a tělem a hosté se mohli radovat ze své sedmé a zároveň i poslední branky v utkání – 2:7.

Uničovští hokejisté už následně zápas dohráli ve velkém klidu, a dovedli tak první utkání čtvrtfinálového boje k vítěznému konci, když Velkou Bíteš porazili vysoko 7:2. Orli se tímto vítězstvím ujali vedení v sérii a už v sobotu mohou v domácím utkání slavit postup do semifinále.

Komentář Ondřeje Kavuliče: V tomto utkání jsme do puntíku splnili vše co jsme si řekli před zápasem, že se nebudeme nikam hnát a budeme na soupeře čekat, ať oni jezdí, ať oni hrají hokej, protože Velká Bíteš byla domácí a domácí celek vždy chce ten první zápas urvat. Až na pár drobností, tak nemám absolutně nikomu nic vytknout. Dobře hrála 3. formace, brankář nás podržel. Byl jsem rád, že jsme ustáli první oslabení a i silnější pětiminutovku soupeře ve druhé části, kdy jsme trochu polevili. Chtěl bych hráčům poděkovat a doufám, že to v sobotu dovedeme k postupu.