HC Uherský Brod - HOKEJ Uh. Ostroh 3:4
HHK Vel. Meziříčí - HC Spartak Velká Bíteš 1:2 SN
HC Blansko - HC Štika Rosice 4:1
HK Kroměříž - HC Břeclav 17:1

U N I Č O V – Základní část se pomalu, ale jistě blíží do svého konce a uničovští hokejisté nyní potřebují bodovat v každém ze zbývajících utkáních, aby v play off začali na svém ledě. V rámci 20. kola však do Uničova zavítal lídr tabulky z Boskovic. Uničov však předvedl parádní vstup do zápasu, který korunoval výkon ve druhé třetině, po které Orli vedli 5:1. Nicméně Boskovice v závěrečné třetině ještě snížili, ale prohru už neodvrátili, a tak Uničov porazil Boskovice 5:3.

Vstup do utkání vyšel domácím hokejistům na jedničku, protože už ve druhé minutě se Lubomír Korhoň prohnal po pravém křídle až před brankáře, kterému nekompromisně pověsil puk pod víko a poslal Orli do vedení – 1:0. Ihned po vstřelené brance však musel Uničov bránit oslabení, což se domácím podařilo na jedničku. Domácí hokejisté měli v první třetině i nadále optickou převahu, ale jen se jim nedařilo přidat další branku.

Nicméně pouhých sedmnáct vteřin před koncem se uničovští přeci jen dočkali, když Sršeň nahrál mezi kruhy Lubomíru Korhoňovi, jehož první střelu ještě Chvátal vyrazil, ale domácí útočník se dostal ještě i k dorážce, a ta už skončila za zády boskovického brankáře – 2:0.

Ihned na začátku druhé třetiny se do úniku dostal hostující Hnilička, jenž chtěl na Sedláře vyzrát s kličkou do bekhendu, ale uničovský brankář si na něj počíhal a jeho pokus zlikvidoval. Následně hráli domácí přesilovou hru, ve které přidali další branku, když Handl nabil Paškovi na střelu z první a jeho pokus ještě těsně před brankářem tečoval Petr Žajgla, jenž usměrnil puk přesně mezi Chvátalovy betony – 3:0.

Ve 13. minutě se do další obrovské příležitosti dostal domácí Vrána, kterému Žajgla přihrál na levou stranu, kde ještě mohl vrátit puk před prázdnou klec Žajglovi, ale Vrána raději zvolil střelu, jenž skončila ve výstroji Chvátala. O dvě minuty už však Chvátal vytahoval z brány čtvrtý puk, protože Pavel Handl využil toho, že se dva hostující hráči srazili, a tak si v klidu vybruslil na hranici pravého kruhu, ze kterého pověsil kotouč pod víko boskovické brány – 4:0.

Tři minuty před koncem druhé třetiny hráli Orli oslabení, ve kterém se však domácí dostali do úniku dvou na jednoho, kde nakonec Handl přihrál Lubomíru Korhoňovi, jenž následně našel mezírku mezi betony Chvátala, čímž tak zkompletoval svůj hattrick – 5:0. Nicméně Boskovice ještě tutéž přesilovou hru dokázali využít, když si Roman Skácel vybruslil zpoza domácí klece a poté svou střelou přes obránce vstřelil první gól hostí – 5:1.

V samotném závěru druhé třetiny se ještě u střídaček vytvořila menší mela, ve které se nakonec do sebe pustili domácí Roman Axmann a hostující Dufek, jenž si Axmana zavolal ze střídačky, ale poté toho musel hodně litovat, protože dostal řádně naloženo a v utkání už následně nepokračoval.

Ve třetí třetině se Boskovice ještě snažili utkání zdramatizovat, což se jim dá se říct i trochu podařilo, protože hned ve 42. minutě se prosadil Jakub Vágner, jenž s pukem přejel přes modrou a poté prostřelil Sedláře – 5:2. Sršeň poté mohl vstřelit šestou branku, když mu Korhoň nahrál před prázdnou bránu nicméně domácí útočník si musel kotouč ještě zpracovat, a tak se Chvátal stačil přesunout a chytil jeho zakončení svou lapačkou.

Ve 48. minutě hráli Boskovice další přesilovou hru, kterou se hostům podařilo využít, když Šebkovu přihrávku z levé strany ještě tečoval Roman Skácel a kotouč následně skončil přesně mezi betony Sedláře – 5:3. Hosté po třetí vstřelené brance mohli snížit na rozdíl jedné branky, když hráli další přesilovou hru, ve které si při jednom ze zákroků zranil domácí brankář Sedlář, a do brány tak musel nastoupit Milan Axman.

Ten si dlouho na puk nesáhl, ale poté se musel ve své bráně pořádně ohánět, protože Boskovice cítili šanci ještě s utkáním něco udělat. Asi největší šanci spálil Pelikán, jenž se dostal do samostatného úniku, který však Axman chytil. Hosté ještě v závěru zkusili hru v šesti, ale ani ta jim další branku nepřinesla. Uničov tedy porazil lídra tabulky 5:3.

Komentář trenéra Kavuliče: Chtěli jsme se na zápas nachystat, jako na play off a před zápasem jsem klukům řekl, že utkání musíme za každou cenu vyhrát, abychom se dostali na třetí či čtvrté místo a mohli jsme poté v play off začít doma. První dvě třetiny hráči plnili co měli, ale poté jsme opět začali dělat zbytečné fauly, které nás poté stojí zbytečné síly. Jsem jen rád, že tu máme hráče, kteří to na sebe mohou vzít a dokážou vstřelit rozhodující branky. Každopádně bych chtěl klukům poděkovat za výhru.