HC Blansko - HC Břeclav 4:3
SK Minerva Boskovice - HOKEJ Uh. Ostroh 7:6
HC Uherský Brod - HC Štika Rosice 5:0 KK
HK Kroměříž - HC Uh. Hradiště 4:5

U N I Č O V – Po vyhraném utkání v Rosicích se uničovští hokejisté opět vrátili zpět před své diváky, kde tentokrát přivítali Velkou Bíteš, jenž je v tabulce jen o jednu příčku pod Uničovem. V hodně vyhroceném utkání, kde bylo k vidění dohromady třináct branek, však nakonec zvítěžili hosté z Velké Bíteše, kteří si z Uničova odvezli všechny tři body.

V rámci 18. kola dorazila do Uničova Velká Bíteš a vzhledem k tabulkovému postavení obou mužstev se dala očekávat velmi vyrovnaná bitva. Do zápasu se podařilo lépe vstoupit domácím hráčům, jenž se hned ve 2. minutě radovali z první branky, kdy Korhoň vrátil puk před bránu, kde byl Tomáš Sršeň, jenž už se trefil do prázdné klece –1:0. V 10. minutě však bylo srovnáno. Velká Bíteš se dostala do rychlého protiútoku tří proti dvěma, kde nakonec Pospíšil nahrál na levou stranu Vojtěchu Michálkovi, jehož střela skončila u vzdálenější tyče Sedlářovy brány – 1:1.

Uničov si své vedení mohl vzít zpět hned po pár minutách, kdy puk putoval rychle na trase Sršeň-Hanld-Korhoň a poslední jmenovaný mohl i skórovat, ale už byl z příliš velkého úhlu, a tak jen trefil boční síť. Ve 14. minutě to však už opět bylo o jednu branky, když Korhoň zavezl puk do útočné třetiny, kde jeho střelu Bartošek vyrazil, ale kotouč se následně opět vrátil před bránu a Petr Žajgla jej poslal na hostujícího brankáře, který si jej nakonec srazil do vlastní sítě – 2:1.

Druhou část poznamenalo mnoho vyloučení, když se v ní v plném počtu hráčů na ledě příliš nehrálo. Navíc úvod třetiny patřil hostům z Boskovic, kterým se během dvaasedmdesáti vteřinám podařilo otočit vývoj utkání na svou stranu. Ve 24. minutě totiž Florek nahrál puk zpoza brány Matěji Šidákovi, jenž už jen trefil odkrytou klec – 2:2. O pár okamžiků později hosté využili zaváhání v domácí obraně, když Račický ze středu pásma nahrál najetému Jakubu Touškovi, jenž měl před sebou kopu prostoru a samotného Sedláře, kterého si položil a poslal Velkou Bíteš do vedení – 2:3.

Hosté poté navíc hráli i dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru, ale v ní se Velké Bíteši nepodařilo vstřelit branku. A tak si tutéž disciplínu vyzkoušeli i domácí hráči, jenž sice neuspěli proti třem, ale až v klasické přesilovce. Žajgla vyhrál vhazování na Čuříka, který puk posunul na Jiřího Pašku, který měl před sebou dostatek prostoru, a tak se svou dělovkou propálil Bartoška – 3:3. V závěru druhé třetiny hráli hosté další dvojnásobnou přesilovku a opět v ní nebyli úspěšní, a tak se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu.

Jenže začátek třetí třetiny byl snad tím nejhorším co Orli v celém utkání předvedli. Po neúspěšné přesilové hře dostali k dispozici přesilovku hosté, a ta se jim podařila využít, když Jiří Novákdostal příliš prostoru a sjel si až do středu útočného pásma, odkud se mu podařilo dostat puk za záda Sedláře – 3:4. I další branka Velké Bíteše padla v přesilové hře, ve které Vojáček na modré viděl zcela volného Marka Toušku v pravém kruhu, a tak mu adresoval svou přihrávku a útočník Velké Bíteše už následně jen trefil prázdnou klec – 3:5.

Za další minutu a devatenáct vteřin bylo ještě hůř. Matěj Šidák totiž zpoza brány našel svou přihrávkou před Sedlářem zcela volného Matěje Florka, jenž poslal puk mezi betony uničovského brankáře – 3:6. Hokejisté Uničova však nic nevzdali. V 53. minutě si totiž puk ve středním pásmu sebral Petr Žajgla, jenž se s ním prokličkoval až před brankáře, kterého prostřelil mezi jeho betony – 4:6. Neuplynulo ani dvacet vteřin a domácí se radovali znova. Lubomír Korhoň se po levé straně dostal před Bartoška, kterého překonal i z velkého úhlu a rázem to bylo jen o jedinou branku – 5:6.

Po páté bránce sáhl hostující trenér ke změně v brankovišti, když Jakuba Bartoška vystřídal Tomáš Alexa. Orli se následně ještě snažili dovézt utkání alespoň do prodloužení a v závěru k tomu měli velkou příležitost, když jeden z hostujících hráčů "přihrál" svému brankáři jeho hůl, za což dostal dvě minuty, a tak hrál Uničov přesilovou hru, ve které se však domácím nepodařilo vstřelit kýženou šestou branku. Domácí ještě následně zkusili hru v šesti, ale ta jim nevyšla a v poslední vteřině utkání ještě potvrdil vítězství Velké Bíteše Matěj Florek, který trefil opuštěnou klec – 5:7.