Huzlík - Černík, Antal, Varholík, Řeřucha, Dobšák - Hakl "C", Hroudný, Polzer, Krobauer "A", Jarolím, Jambor, Kazlepka, Kůst

HC Spartak Velká Bíteš - SK Minerva Boskovice 5:6
HC Uh. Hradiště - HC Blansko 5:6 SN
HC Břeclav - HHK Vel. Meziříčí 7:6 SN
HOKEJ Uh. Ostroh - HK Kroměříž 4:0

R O S I C E – V rámci 17. kola se hokejisté Uničova vydali na led posledního týmu tabulky, když je čekal zápas v Rosicích. Utkání se však nevyvíjelo zcela dle představ hostujících hráčů, kteří se s domácími hráči trochu trápili. Orli však přeci jen Štiky nakonec dokázali porazit, když poslední celek porazili 5:1, a do tabulky si tak připsali další tři body.

Utkání začalo pro Uničov snad nejhorším možným způsobem, když domácí hokejisté využili zaváhání hostující obrany a po přihrávce od Řeřuchy uháněl Milan Hakl sám na Sedláře, kterého překonal se svou kličkou do bekhendu – 1:0. Tato branka Orli hodně složila a uničovští hokejisté se velmi dlouho nemohli dostat do tempa. Až v závěru první třetiny začali hosté hrozit z nebezpečnějších šancí.

První měl na své hokejce obránce Fekiač, jenž si s pukem sjel až mezi kruhy, odkud vystřelil a Huzlík jeho střelu vyrazil vedle sebe přímo na Handla, který však odkrytou bránu netrefil. Rosice poté hráli svou první přesilovou hru, a to byla paradoxně voda na mlýn hostům. Nejprve se totiž do velké šance dostal Čuřík, jenž si z pravé strany najel až před Huzlíka, ale ten měl lapačku na svém místě. Nicméně vyrovnávající branka přeci jen přišla právě v oslabení, když Pavel Handl vystihl rozehrávku domácích a následně si puk vyměnil s Korhoněm a poté už jej vstřelil do zcela prázdné klece – 1:1.

Ve druhé třetině se Uničovu už podařilo dostat do vedení, když v přesilové hře vystřetlil tvrdou ránu Paška a Huzlík jen kotouč vyrazil před sebe, kde byl Tomáš Sršeň, jenž už ho uklidil za záda domácího brankáře, který byl poté i chvíli ošetřován. Ve 34. minutě vjel jeden z domácích hráčů do Sedláře, a tak se poté do sebe pustili Jambor a Roman Axmann , když tato bitka nakonec skončila smírně, ale pro oba hráče tím zápas skončil. O několik okamžiků později se Rosice radovali z vyrovnávní, ale to pouze chvíli než byl tento gól po poradě rozhodčích neuznán, protože domácí hráč hrál puk vysokou holí.

Ve 37. minutě hráli Orli další přesilovou hru, ve které Korhoň našel svým pasem Sršně, jenže ten už byl příliš blízko domácímu brankáři, který jeho pohotovou střelu vychytal. V závěru druhé části ujel domácí obraně Handl, ale při svém úniku byl nakonec faulován, a tak bylo nařízeno trestné střílení, které nakonec Pavel Handl zkušeně proměnil kličkou do bekhendu – 1:3. To však ještě nebylo vše, protože dvanáct vteřin před koncem vsítil čtvrtou branku Marek Vrána, který využil toho, že Huzlík jen vyrazil střelu Pašky pod sebe a doklepl puk do odkryté klece – 1:4.

Ve třetí třetině přetrvávala optická převaha uničovských hokejistů, kteří se snažili navýšit své vedení, ale jejich akce většinou končili na Huzlíkovi. Ve vlastním oslabení opět nebezpečně hrozil Korhoň, jenž už měl položeného domácího brankáře, ale ten ještě v posledním okamžiku zvedl beton a puk vyrazil. I do další velké šance se dostal hráč s číslem 27 na zádech, když se tentokrát prezentoval krásnou individuální akcí, protože se ze středního pásma prokličkoval až před Huzlíka, jenže ten jej vychytal tentokrát svou lapačkou.

Nicméně uničovský střelec se přeci jen dočkal ve 55. minutě, kdy Žajgla nahrál mezi kruhy Čuříkovi, jehož střelu Huzlík vyrazil na pravou stranu, kde byl právě připravený Lubomír Korhoň, jemuž sice jeho střela nesedla dle představ, ale i tak kotouč přeskočil přes beton domácího brankáře – 1:5. V 57. minutě se do poslední šance utkání dostal kapitán Žajgla, jenž se dostal k vyraženému puku a měl už před sebou zcela prázdnou klec, ale uničovský útočník nakonec domácí bránu přestřelil.

Uničov tedy nakonec zdolal Rosice 5:1, když Orli o svém vítězství rozhodli ve druhé třetině, ve které svému soupeři nasázeli tři branky.