Mizera (Vohlídka) - Ji. Švrček, Ja. Švrček, Svozílek, Mikel, Moll, Bambuch - Skopal, Cvečka, Tydlačka, Kroupa, Holý, Prycl, Vyvíjal, Babiš

MSK Orlová - HK Nový Jičín B 1:3
HC Falcons Karviná - HC Orlová 1:5
HC Studénka - TJ Horní Benešov 5:3
HC Wolves Český Těšín - HC Bospor Bohumín 0:3

R O Ž N O V p. R A D H O Š Ť E M – V sobotu 23. října čekala Uničov cesta do Rožnova p. Radhoštěm, kam vzhledem k nemocem zamířili v hodně okleštěné sestavě, jenž čítala jen deset jmen. I tak však Orli dokázali podat skvělý výkon, když v utkání hned dvakrát vedli, ale Rožnovu se vždy podařilo srovnat. Zápas nakonec muselo rozhodnou prodloužení, ve kterém bonusový bod vystřelil Houdek. Uničov tedy porazil Rožnov p. Radhoštěm poměrem 3:2 po prodloužení.

Hodně těžká šichta čekala skupinu uničovských hokejistů, jenž se v sobotu 23. října vydala do Rožnova p. Radhoštěm. Vzhledem k různým nemocem a dalším problémům totiž na utkání jelo pouze deset hráčů do pole, když ke svému prvnímu utkání v letošním ročníku nastoupil i Stanislav Husák, jenž hrál v první formaci s Miroslavem Kubou a Ivem Kratěnou. Druhý útok poté tvořila trojice L. Navrátil-Vrána-Mrázek.

Zápas však začal pro hostující celek hodně slibně, když hned po dvaceti vteřinách bylo nařízeno trestné střílení. Kuba si však na domácího brankáře Mizeru se svým zakončením mezi betony nepřišel. Uničov sice hrál pouze na dvě útočné formace, ale útoky Orlů byly vždy velmi nebezpečné.

V 8. minutě se do samostatného úniku dostal Kratěna, který měl za sebou ještě i Kubu, ale vše řešil přímou střelou a Mizera jeho zakončení vytáhl svou vyrážečkou. Ve 14. minutě se také s větší šancí poprvé přihlásili domácí hokejisté. Obránce Mikel se i s trochou štěstěny dostal do menšího úniku, který však skvěle zastavil Sedlář.

Otevřít skóre utkání mohl v 16. minutě Husák, když mu Kuba adresoval svou přihrávku zpoza domácí klece a útočník Uničova byl následně zcela sám před klečícím Mizerou, jenže jeho střela letěla přímo do betonu domácího brankáře. Po první třetině tedy platil bezbrankový stav 0:0.

Na začátku druhé dvacetiminutovky už však Orli udeřili. Hned ve 2. minutě totiž Kuba parádně po pravém křídle dostal kotouč do útočného pásma, kde přetlačil obránce Rožnova a následně předložil kotouč před prázdnou bránu Ivovi Kratěnovi, který poslal Uničov do vedení – 0:1.

Domácí hokejisté poté mohli vyrovnat, když měli k dispozici dvě přesilové hry za sebou. Ale naopak v jedné z nich se do útoku dvou na jednoho dostali hosté, kde se Kuba snažil přihrát Kratěnovi, ale tomu kotouč projel mezi bruslemi. Jinak nám toho druhá třetina příliš moc nenabídla, a tak se do šaten odcházelo za těsného vedení hostů.

Ve 44. minutě Husák podél levého mantinelu projel do útočné třetiny, kde se vyhnul i napadajícímu obránci Rožnova a poté křižně hledal svým pasem najíždějícího Kratěnu, jehož okamžité zakončení skončilo na betonech Mizery. Nedáš dostaneš, tak opět platilo na druhé straně.

Ve 45. minutě se domácí dostali do útočného pásma, kde Tydlačka nahrál do druhé vlny Miroslavu Mikelovi, jenž si ještě najel mezi kruhy a jeho střela následně skončila v hostující kleci – 1:1. Tato branka však byla trochu sporná, protože Sedlářovi bránil v chytání padající domácí hráč.

Orli si však hned za další dvě minuty dokázali vzít své vedení zpět. Husák si na levém křídle parádně prohodil puk mezi nohama, díky čemuž prošel kolem domácího hráče a následně přihrál před bránu Ivovi Kratěnovi, který už se tentokrát nemýlil a vstřelil svou druhou branku v zápase – 1:2.

Ve 54. minutě mohli hosté přidat pojišťující branku, když se dostali do přečíslení 3 na 1. Husák nahrával na pravou stranu Kratěnovi, který poté chtěl ihned přihrát před prázdnou klec Kubovi, avšak jeho pas se podařil zblokovat poslednímu hráči Rožnova.

Bohužel o další dvě minuty později se domácím podařilo vyrovnat. Tydlačka poslal puk na modrou čáru, kde se Miroslav Mikel nad ničím nerozmýšlel a prostě do puku práskl. Jeho pokus ještě zřejmě lehce přizvedl bránící hráč a díky tomu kotouč změnil směr letu a na ní už Sedlář nedokázal zareagovat – 2:2.

Za nerozhodného stavu se tedy šlo do prodloužení, které však bylo už po půl minutě ukončeno. U střídačky domácích byl hodně tvrdě sestřelen Kuba a puk se poté podařilo dostat na střed pásma, kde byl nikým nehlídaný Tomáš Houdek, který jel sám na domácího brankáře, kterého překonal učebnicovým blafákem do bekhendu a svou brankou vystřelil Uničovu bonusový bod – 2:3.

Uničov tedy i v deseti bruslařích vybojoval výhru v prodloužení, když Rožnov p. Radhoštěm zdolal 3:2. Orli podali hodně bojovný výkon a museli během utkání snést i několik hodně zbytečných zákroků ze strany frustrujících domácích hokejistů, které byly občas vcelku za hranou.