Vyloučení: 2:5
Góly v přesilovce: 2:0
Střely: 35:39, počet diváků: 124

Soupiska HK Krnov

Kolbert (Wittek) - Ševčík, Hon, Dohnal, Mosler - Štefanišin, Svoboda, Závodník, Kubík, Rubý, Buršík, Havlíček, Kostovský

HC Orlová - HC Rožnov Pod Radhoštěm 14:2

U N I Č O V – V neděli 17. října čekal Orli jejich třetí domácí zápas, když v rámci 7. kola krajské soutěže dorazil do Uničova "nejbližší" soupeř, a to Krnov. Domácí celek soupeře zlomil až ve druhé třetině, ve které položil základy svého následného vítězství. Uničov poté dovedl zápas do vítězného konce, když Krnov porazil poměrem 5:1.

Vítězství se však nerodilo vůbec snadno. V první třetině mezi sebou oba celky sváděly hodně velký boj, který příliš hokejové krásy nenabídl, a tak není divu, že první větší branková příležitost přišla až ve 12. minutě, kdy se hostující Buršík po pravé straně prodral až před Sedláře, kterého objel, ale následně už měl obránce na zádech, a tak se mu nepodařilo poslat kotouč mezi tři tyče.

V 15. minutě hráli Orli svou první přesilovou hru v utkání, ve které se jedna ze střel Houdka od modré čáry ještě o někoho před bránou otřela a kotouč poté skončil na tyči hostující klece. Puk se však následně ihned odrazil k Ovčačíkovi, jenž ho mohl vstřelit do prázdné klece, ale nakonec jen trefil bránícího hráče Krnova.

V poslední minutě první části poté zachránila branková konstrukce i Sedláře, když si Buršík sebral puk na útočné modré a vjel s ním skoro až mezi kruhy a jeho svižná rána skončila na tyči. Po první třetině se tedy odcházelo do šaten za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině se nejprve ve 24. minutě dostal hostující Kostovský, který byl zcela sám mezi kruhy, ale jeho střela skončila ne betonu Sedláře. V polovině utkání hrál Uničov další přesilovku, ve které měl dvě nebezpečné zakončení Kuba, ale Kolbert obě jeho střely zneškodnil. Zlomový okamžik tak přišel ve 33. minutě.

Nejprve totiž ve vlastním oslabení využil špatné rozehrávky Uničova Mosler, který poté orazítkoval břevno. Následně se Krnov dopustil dalšího faulu, a tak šli hosté do tří. V této přesilovce měl velkou šanci Žajgla, jenž obdržel přihrávku mezi kruhy, ale poslal puk do betonu Koflera. Krnov však následně znova fauloval, a tak dvojnásobná početní výhoda domácích pokračovala dál.

Když už to vypadalo, že se jí Uničovu nepodaří využít, tak pouhou vteřinu před koncem domácí udeřili. Ve 35. minutě se nepřesná střela Ovčačíka odrazila od zadního mantinelu přímo k Pavlu Handlovi, který už jej okamžitě poslal do odkryté brány – 1:0

Aby toho nebylo málo, tak se poté Orlům ještě podařilo využít i dobíhající klasickou přesilovku. Miroslav Kuba vystřelil z pravé strany a kotouč se od bránícího hráče odrazil do vzduchu a díky tomu poté víceméně přeletěl Koflera, který vůbec nevěděl kde je a zaletěl do hostující klece – 2:0.

Bohužel ve 38. minutě přišla kontaktní branka Krnova, když Buršík nahrál z rohu kluziště před bránu, kde byl úplně osamocený Lukáš Svoboda, kterému se na dvakrát podařilo dostat puk do domácí sítě – 2:1. Jak se však následně ukázalo, tak to byla jediná gólová radost hostujícího celku.

Orli navíc třicet vteřin před koncem druhé části opět odskočili na rozdíl dvou branek. Kratěnovi se podařilo posunou přes obránce puk před bránu, kde číhal Miroslav Kuba, jenž okamžitou střelou poslal kotouč do horních pater Koflerovy brány – 3:1

V poslední dvacetiminutovce se Uničov nikam nehnal a naopak Krnov ještě chtěl vykřesat nějakou jiskřičku naděje, když byli hosté hodně střelecky aktivní, ale jistý Sedlář už za svá záda další puk nepustil. Naopak ve 47. minutě si v útočné třetině vyměnili puk Žajgla s Jakubem Čuříkem a druhý jmenovaný z mezikruží poslal kotouč k pravé tyči hostující klece – 4:1.

Druhou branku Krnova měl v 53. minutě na své holi Buršík, kterému před prázdnou klec nahrál Ševčík, ale hostující útočník jen trefil boční konstrukci domácí brány. V 59. minutě ještě Uničov přidal jednu branku.

Jakub Čuřík ve středním pásmu nahrál Houdkovi, který mu poté kotouč vrátil parádně do jízdy a díky tomu jel Čuřík sám na Koflera, kterému naznačil kličku do bekhendu, ale následně zasekl a poslal puk do zcela odkryté brány – 5:1.

Uničovu se tedy ve svém dalším domácím utkání nakonec podařilo porazit Krnov poměrem 5:1 a nejlepším možným způsobem odpověděli na nepodařené utkání v Orlové.