TJ Sokol Březina - HC Brumov - Býlnice 4:8
HC Spartak Velká Bíteš - HOKEJ Uh. Ostroh 5:4
HC Spartak Uherský Brod - SHKM Hodonín 5:4 SN
HC Břeclav - SK Minerva Boskovice 2:6
HHK Vel. Meziříčí - HK Kroměříž 7:0
HC Uherské Hradiště - HC Štika Rosice 3:8

U N I Č O V – V neděli 16. února odehráli uničovští hokejisté poslední domácí utkání v základní části letošního ročníku. Do Uničova tentokrát dorazilo Blansko. Dynamiters nakonec domácím celku podlehli jasným rozdílem 7:1, když hned čtyři branky Orlů vstřelil Ivo Kratěna. Sebejistý výkon poté v bráně předvedl brankář Sedlář, který zastavil 34 z 35 střel hostujících hráčů. Uničov si tak touto výhrou zajistil 4. místo v tabulce.

Jasné vítězství Uničova se však nerodilo vůbec snadno, protože například v první třetině byli hosté z Blanska hodně aktivní, protože v ní domácí tým jasně přestřílely poměrem 17:10. Nicméně hosté ze své střelecké aktivity nevytěžili žádnou branku a naopak na druhé straně se hned ve 2. minutě poprvé v utkání prosadil Ivo Kratěna, který sebral kotouč za bránou a následně ho chtěl přihrát před brankáře Šenka, ale od něj se puk odrazil do sítě – 1:0.

Na další branku se poté čekalo až do 15. minuty, kdy hrál Uničov svou první přesilovou hru v utkání a v ní nakonec Handl nahrál na střed útočného pásma Ivovi Kratěnovi, který okamžitou střelou po zemi překonal Šenka po druhé v utkání – 2:0

Blansko poté mohlo snížit, protože se obránce Hanzlík dostal až před Sedláře, ale na uničovského brankáře si se svou střelou nepřišel. Následně se za hostující obranu dostal kapitán Žajgla, který však ještě musel krotit skákající puk a následně z bezprostřední blízkosti už jen kotouč napálil do Šenka.

Na začátku druhé třetiny připravil Čuřík kotouč před prázdnou bránu Šímovi, ale ten svou okamžitou střelou trefil jen boční tyč. Blansko následně ve 25. minutě vstřelilo svou jedinou branku v utkání. Hanzlíkova střela od modré se totiž zastavila někde na hranici pravého kruhu, kde se k puku dostal Tomáš Jílek a jeho následný pokus skončil až v domácí bráně – 2:1.

O dvě minuty později Kratěna dobře zatlačil na rozehrávajícího Šenka a díky tomu následně nahrál Beierovi, který měl před sebou zcela opuštěnou klec, ale bohužel branku netrefil. Blansko poté hrálo přesilovou hru, ve které však ujel do úniku Čuřík, jenže jeho kličku do bekhendu Šenk vytáhl.

Ve 31. minutě už se však domácí znova radovali. První formace totiž předvedla ukázkovou kombinační akci, na jejímž konci byl kapitán Petr Žajgla, který už jen vstřelil kotouč do prázdné brány – 3:1. Následně se do další samostatné akce pustil po pravém křídle Čuřík, ale jeho střela skončila na tyči hostující klece.

V 35. minutě se Ivovi Kratěnovi podařilo zkompletovat svůj hattrick. Handl totiž Kratěnovi nahrál zpoza brány mezi kruhy, odkud se následně uničovskému útočníkovi podařilo prostřelit Šenka – 4:1. Dynamiters si poté zahráli další přesilovou hru a znovu se v ní dostal Čuřík do úniku, když tentokrát zkusil kličku do forhendu, ale Šenk jeho pokus vytáhl svou vyrážečkou.

Ve třetí třetině se však už nejproduktivnější uničovský hráč přeci jen branky dočkal. První formace totiž po druhé v utkání zcela vyšachovala obranu Blanska svými přihrávkami a na konci všeho byl tentokrát právě Jakub Čuřík, který se už z takové pozice nemýlil – 5:1.

V polovině poslední periody Čuřík nahrál najíždějícímu Navrátilovi, který následně svou střelou orazítkoval břevno hostující klece. Ivo Kratěna toho v zápase ještě stále neměl dost, protože v 51. minutě přidal už svou čtvrtou branku, když z levého křídla propálil Šenka střelou na vzdálenější tyč – 6:1

O poslední sedmý zářez domácích se v utkání postaral hodně aktivní Čuřík. Orli se totiž dostali do úniku dvou na jednoho, kde Navrátil nahrál Jakubovi Čuříkovi, a ten následně překonal Šenka kličkou do protipohybu hostujícího brankáře – 7:1.

Uničov si tedy v posledním domácím utkání v základní části jasně poradil s Blanskem poměrem 7:1 a výhrou si již pojistil konečné čtvrté místo v tabulce.