Jakubčík (Hynšt) - Švejda, Cívka, Pokorný "C", Štěrba - Hroudný, Dupljaku, Beutl, Nevřela, Jarolím, Beneš

HK Kroměříž - HC Spartak Velká Bíteš 6:3
SK Minerva Boskovice - HC Spartak Uherský Brod 11:4
HC Brumov - Býlnice - HHK Vel. Meziříčí 3:5
HOKEJ Uh. Ostroh - HC Uherské Hradiště 4:0

U N I Č O V – V předposledním domácím utkání v základní části Orli na svém ledě přivítali tým Březiny a proti papírově slabšímu soupeři se velmi dlouho trápili. Uničov ve druhé třetině otočil vývoj utkání na svou stranu a své vedení už nepustil. V závěru ještě pečetil vítězství střelou do opuštěné klece Handl, a tak Uničov nakonec porazil Březinu 3:1.

V utkání proti Březině se mezi tři tyče postavil Dalibor Sedlář, který se vrátil do sestavy po vyléčení svého zranění. Zápas začal hodně nervózně a na nějakou větší šancí se čekalo až do druhé poloviny první třetiny. Otevřít skóre utkání mohli hosté, když se Hroudný dostal před bránu, ale jeho bekhendovou střelu Sedlář vyrazil mimo svou klec.

Naopak na druhé straně měl obrovskou příležitost Kratěna, jenž obdržel přihrávku od Handla před prázdnou bránu, ale kotouč netrefil ideálně a i díky tomu se Jakubčík stihl přesunout a kotouč vyrážečkou vytáhl ven.

Na první branku se tedy muselo počkat až do druhé třetiny. Ve 25. minutě hrál Uničov přesilovou hru, jenže to byli hosté, kteří se v ní hned dvakrát dostali do úniku dvou na jednoho.  Při první akci ještě Sedlář Beneše vychytal, ale ve druhém případě už byl na střelecké zakončení Davida Jarolíma z mezikruží krátký – 0:1.

Uničov mohl vyrovnat o tři minuty později, kdy šli domácí ve dvou na jednoho. Vrána přihrál Kratěnovi a jeho střelu Jakubčík utlumil někde ve své výstroji. Ve 32. minutě jel z pravé strany sám Šímo a jeho střelecké zakončení Jakubčík vytáhl svou lapačkou. Nicméně o minutu později už byl hostující brankář překonán.

Velmi pěknou akcí se totiž prezentovala první formace když Žajgla nahrál na pravou stranu Šímovi, jenž poslal kotouč na volného Jakuba Čuříka, který už ho jen nasměroval za bezmocného Jakubčíka – 1:1. Březina poté hrála přesilovou hru, ve které nejdříve Čuřík předvedl smysl pro fair play, když odvolal faul hostujícího hráče, který jej dle rozhodčího podrazil, ale uničovský útočník přiznal, že jeho pád nezapříčinil soupeř.

A tak byl o pár okamžiků později odměněn brankou, protože se ještě v tomtéž oslabení dostali Orli do akce dvou na jednoho, kdy Fryč posunul kotouč právě na Jakuba Čuříka, který následně překonal Jakubčíka a poslal domácí celek do vedení – 2:1.

Ve třetí třetině mohl Čuřík dokonat svůj hattrick, když dostal přihrávku do druhé vlny, ale jeho následnou střelu Jakubčík zastavil. Na druhé straně poté mohl vyrovnat Beneš, který jel sám na Sedláře, ale se svým zakončením mezi betony neuspěl.

Ve 52. minutě obdržel Husák přihrávku za bránu Březiny, odkud si vyjel a prostřelil Jakubčíka střelou na vzdálenější tyč a kotouč zřejmě skončil v šibenici, ale rozhodčí branku neuznal, protože kotouč prý trefil spojnici tyčí. Tyč zazněla i z další uničovské akce, ve které Handl dostal puk před bránu a následně si jej ještě posunul na bekhend, ale svou střelu nasměroval právě to tyče.

Třetí branku mohl v posledních minutách přidat Kratěna, ale tomu v tomto utkání opravdu asi nebylo přáno, protože dostal další přihrávku před prázdnou, ale i tentokrát jeho následnou střelu jakubčík nějakým způsobem vyrazil. V poslední minutě ještě Březina zkusila hru bez brankáře, ale to hostům nevyšlo, a tak vítězství Uničova potvrdil střelou do opuštěné klece Pavel Handl – 3:1.