HC Spartak Uherský Brod - HOKEJ Uh. Ostroh 3:4
HK Kroměříž - HC Břeclav 0:3
TJ Sokol Březina - HHK Vel. Meziříčí 2:8
HC Blansko - SK Minerva Boskovice 3:5
HC Brumov - Býlnice - HC Uherské Hradiště 2:6

U N I Č O V – V rámci 22. kola uničovští hokejisté na svém ledě přivítali tým Velké Bíteše. Vstup do utkání domácím vyšel dle představ, když po první třetině vedli 2:0, ale ve druhé části soupeř manko dorovnal, a tak se do poslední periody vstupovalo za nerozhodného stavu. V ní se však Orlům podařilo vstřelit dvě rychlé branky, na které Spartak už odpověděl pouze jednou trefou. Uničov následně ještě potvrdil své vítězství střelou do opuštěné klece, a v roce 2020 se tak dočkal první výhry, když na svém ledě porazil Velkou Bíteš poměrem 5:3.

Úvod do zápasu vyšel Uničovu na jedničku. Už ve druhé minutě šli totiž domácí do vedení. Husák získal puk v obranném pásmu, a tak následně mohli Orli do úniku dvou na jednoho, kde nakonec Husák nahrál Petru Žajglovi, jenž poslal kotouč pod Alexovu vyrážečku – 1:0. První branka domácí celek hodně povzbudila, a tak se Uničov pochopitelně hnal za další brankou.

Ta nakonec přišla v 8. minutě, ve které se Ivo Kratěna rozhodl s pukem vyjet zpoza brány a ikdyž byl těsně bráněn obráncem Velké Bíteše, tak dokázal vystřelit a jeho pokus zapadl přesně k tyči Alexovy brány – 2:0. Po dvou úspěšných zářezech domácích hokejistů však na sebe upozornili i hosté. Bednář se v rozmezí několika minut ocitl hned ve dvou velkých příležitostí, ale první pokazil špatnou přihrávkou na spoluhráče a ve druhé jej pro změnu vychytal Axmann.

V závěru první třetiny hráli hosté přesilovou hru, ve které se však do samostatného úniku dostal kapitán Žajgla, který se pokusil o kličku do bekhendu, ale jeho pokus nakonec šel mimo bránu Velké Bíteše. Po první třetině se tedy odcházelo za dvoubrankového vedení domácích hokejistů.

Bohužel vstup do druhé třetiny lépe vyšel hostujícímu Spartaku, kterému se ve 22. minutě podařilo snížit. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se puk dostal na modrou k Bednářovi, jehož následné nahození ještě tečoval Martin Biolek – 2:1.

Uničov si své dvoubrankové vedení mohl vzít hned zpět, protože hned z následné akce Paška nahodil puk na brankáře, který jej pouze vyrazil před sebe, kde měl před sebou prázdnou bránu Navrátil, ale tomu se kotouč postavil na hranu, a tak uničovský hráč nakonec bránu Velké Bíteše přestřelil.

Bohužel tak ve 32. minutě přišel trest v podobě druhé branky hostujícího celku. Martin Biolek si sebral puk ve svém obranném pásmu a následně s ním projel až do útočné třetiny, kde svou střelu schoval za obránce a kotouč projel po ledě až do domácí klece – 2:2.

Vše tedy nakonec muselo rozseknout až poslední dvacetiminutovka, ve které se naštěstí podařilo Uničovu vstřelit dvě rychlé branky za sebou. Ve 43. minutě si Jiří Paška sjel mezi kruhy, kde obdržel přihrávku od Čuříka a jeho střelu ještě Alexa vyrazil svými betony, ale domácí obránce si kotouč sebral a následně už ho dorazil do hostující klece – 3:2.

O minutu a sedm vteřin později se Orli radovali po čtvrté. Vrána vyhrál souboj před hostující klecí, a tak následně mohl naservírovat kotouč Jakubovi Čuříkovi před zcela prázdnou bránu, a ten už se z takové pozice nemýlil – 4:2. Spartak však měl připravenou rychlou odpověď, protože za dalších třiačtyřicet vteřin se prosadili hosté.

Střela Marcela Štěpánka od modré čáry totiž prošla až do uničovské brány, a tak byl rázem náskok domácích opět pouze jednobrankový – 4:3. Nutno však dodat, že tento gól platit neměl, protože hostující hráč kotouč bral už ze středního pásma, a tak se jednalo o ofsajd.

Pátou branku Uničova mohl v 50. minutě přidat Vrána, který si zpoza klece vyjel před bránu, kde si i položil brankáře, jenže při střele mu přeskočil kotouč přes hůl, a tak následně ještě nahrál Čuříkovi, který trefil břevno hostující klece. Velká Bíteš ještě v závěru zkusila hru v šesti, ve které však Spartak inkasoval gól z hole Jakuba Čuříka, který tak potvrdil vítězství Uničova – 5:3.

Uničov tedy nakonec porazil Velkou Bíteš na vlastním ledě poměrem 5:3, a ukončil tak sérii pěti porážek v řadě. Navíc se jednalo o první výhru v kalendářním roce 2020.