Uničov ztratil slibně rozehraný zápas proti Břeclavi, které podlehl v prodloužení!

HC Brumov - Býlnice - HC Spartak Uherský Brod 6:12

U N I Č O V – Orli zakončili sérii tří domácích zápasů utkáním proti Břeclavi, proti které se chtěli znovu vrátit na vítěznou vlnu. Utkání se i vyvíjelo dle představ Uničova, který ve 34. minutě vedl 4:1, ale Břeclavi se do konce třetiny podařilo vyrovnat. Zápas nakonec muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém už byli šťastnější hosté, kteří si z Uničova odvezli dva body za výhru 5:4 po prodloužení.

Netradičně ve čtvrtek nastoupili hokejisté Uničova ke svému dalšímu utkání, když je už v třetím domácím utkání za sebou čekal tým z Břeclavi. Orli chtěli konečně zapomenout na špatný vstup do nového roku 2020 a proti soupeři ze spodní části tabulky naplno bodovat. Zápas však byl od prvních minut hodně opatrný, a tak se na první branku čekalo až do 14. minuty.

Pavel Handl si totiž sebral kotouč ve středním pásmu a následně s ním nabruslil do útočného pásma, kde se mu v obležení hned několika hráčů podařilo vystřelit a jeho pokus skončil až v hostující bráně – 1:0. Vedení však Uničovu vydrželo pouhých 24 vteřin. Radek Zháňal nahodil puk od modré čáry, který Axmanovi prošel mezi betony do tyče, ale od ní se odrazil zpět do uničovského brankáře a následně do brány – 1:1.

V 18. minutě mohl navrátit Uničovu vedení Vrána, který obdržel kotouč před bránu Břeclavi, ale z bezprostřední blízkosti jen trefil brankáře do jeho masky. Nicméně do šaten nakonec šli přeci jen šťastnější domácí, protože se v poslední minutě baseballovým způsobem trefil Petr Žajgla, který do brány usměrnil přizvednutou přihrávku od Šíma – 2:1.

Ve 26. minutě se při vlastním oslabení dostali domácí do úniku dvou na jednoho a Vrána celou akci řešil střelou, ale s tou si brankář Martinčík poradil. O dvě minuty později zpoza brány nahrál Čuřík najíždějícímu Paškovi, ale jeho střela šla přesně do středu brány. Až ve 33. minutě se Orli dočkali další branky. Drdla nahrál před bránu Markovi Vránovi, který pohotovou střelou prostřelil Martinčíka – 3:1.

Neuplynulo ani sedmatřicet vteřin a Uničov se radoval po čtvrté. Papp si příliš dlouho hrál s kotoučem při rozehrávce, a tak jej o puk připravil Šímo, který poté nahrál Čuříkovi, jehož střela sice prostřelil Martinčíka mezi betony, ale kotouč zůstal ještě lehce před čárou, a tak ho následně musel doklepnout Petr Žajgla 4:1.

Bohužel však po této brance začali úřadovat hostující hokejisté. Ve 35. minutě obdržel Papp křižnou přihrávku na levou stranu, odkud poslal střílenou přihrávku před bránu, kde byl Roman Průdka, jenž tečoval kotouč přesně mezi betony Axmana – 4:2. Ve 38. minutě hosté využili špatné domácí rozehrávky, když David Novosedlík sebral puk a z mezikruží následně na rozdíl jediné branky – 4:3.

Tento stav však vydržel pouhých šestnáct vteřin. Hostující kapitán Marek Papp totiž z levé strany trefil přesně levou šibenici domácí brány a rázem tedy bylo během tří minut vyrovnáno – 4:4. Ve třetí třetině bylo poté vidět, že si obě mužstva moc dobře uvědomovala stav utkání, a tak už se naskytlo méně šancí.

Více nebezpeční v ní byli spíše hosté, ale ani jednomu z týmů se nakonec nepodařilo vstřelit pátou branku, a tak zápas muselo rozhodnout prodloužení. V něm nejdříve velkou šanci neproměnil Čuřík, kterého vychytal Král, jenž do brány Břeclavi nastoupil po čtvrté inkasované brance a už za svá záda žádnou nepustil. Naopak poté na druhé straně domácí hráči zapomněli na před bránou volného Michala Gabrišku, který si tváří v tvář poradil s Axmanem, a dokonal tak obrat Břeclavi – 4:5.

Uničov tedy nezvítězil ani v dalším utkání v roce 2020, když na domácím ledě podlehl Břeclavi 4:5 po prodloužení. Pro Orli je to tak už čtvrtá prohra v řadě.