TJ Sokol Březina - HC Spartak Uherský Brod 3:4
HC Spartak Velká Bíteš - HC Uherské Hradiště 2:3
HHK Vel. Meziříčí - HC Břeclav 6:1
HC Brumov - Býlnice - SK Minerva Boskovice 3:11

U N I Č O V – Hned první víkend v roce 2020 se uničovští hokejisté představili na domácím ledě, kde přivítali celek z Hodonína. Utkání nabídlo hned několik obratů, když si mužstva vyměnili vedení hned dvakrát, a to nakonec zůstalo na straně Baníku, který si z Uničova odvezl všechny tři body za výhru 6:4.

Úvod do utkání měli domácí hokejisté parádní, když se hned v první minutě dostal do velké šance Handl, který byl zcela sám mezi kruhy, jenže jeho střela skončila na vyrážečce Zollpriestera. O minutu později při vyhraném vhazování v útočné třetině se k okamžité střele dostal Husák, který orazítkoval tyč hodonínské klece.

Ve 4. minutě vybídl Čuřík ke skórování Šíma, ale ani jeho střelecký pokus neskončil za zády Zollpriestera. V 10. minutě hrál Uničov svou první přesilovou hru v utkání a v ní konečně přišla kýžená branka. Petr Žajgla obdržel přihrávku mezi kruhy a jeho přesná střela do šibenice poslal domácí tým do vedení – 1:0.

Do konce první třetiny už žádná další branka nepadla, a tak se do šaten odcházelo za jednobrankového vedení Uničova. Domácí mohli své vedení navýšit hned na začátku druhé periody, když nejdříve velkou šanci neproměnil Handl a následně ještě Paška přihrávkou od vlastní brány vyslal Žajglu do úniku, ale jeho blafák Zollpriester pokryl.

A tak přišel hned dvougólový trest na druhé straně. Ve 42. minutě totiž Kuba posunul puk od mantinelu do levého kruhu Michalu Venclíkovi, který se prosadil úspěšnou střelou na vzdálenější tyč – 1:1. Ta samá kombinace poté platila i za další dvě minuty. Kuba dostal přihrávku na pravou stranu, odkud ho hned poslal před bránu, kde zrovna projížděl Michal Venclík, který jej už pouze nasměroval přesně mezi betony Sedláře – 1:2.

Uničov poté mohl ihned srovnat, když Husák zpoza brány nahrál mezi kruhy volnému Vránovi, ale jeho střelu si hodonínský brankář pohlídal. Tentýž hráč se dostal do další velké šance ve 31. minutě, jenže ani jeho další střelecký pokus si cestu do hostující klece nenašel.

Ve 37. minutě byl při svém úniku faulován Šímo, a tak bylo nařízeno trestné střílení. To nakonec MIchal Šímo proměnil s velkým přehledem, když jeho střela skončila v horních patrech hodonínské klece – 2:2. Orli se ještě před koncem druhé třetiny mohli dostat i do vedení, když se v další velké šanci ocitl Vrána, který byl opět volný mezi kruhy, ale Zollpriester si proti jeho střele povyjel a pokus uničovského útočníka znova zneškodnil.

Do poslední dvacetiminutovky se tedy vstupovalo za nerozhodného stavu, který však vydržel jen do 42. minuty. V ní totiž zkompletoval svůj hattrick hostující Michal Venclík, jenž zakončoval zpoza brány a jeho zasunutí zajelo přesně ke vzdálené tyči, kde trefil přesně malý kousek volného prostoru – 2:3. Po této brance se navíc zranil domácí brankář Sedlář, a do brány tak musel jít Milan Axmann.

Uničovu se ve 46. minutě podařilo vyrovnat, když v útoku dvou na jednoho Vrána nahrál Stanislavu Husákovi, kterému se díky jeho okamžité střele podařilo překonat Zollpriestera – 3:3. V polovině třetí třetiny šli Orli dokonce do vedení, když bekhendovou střelu Jakuba Čuříka Zollpriester nevyrazil a kotouč letěl za jeho záda, kde skončil jen kousek za brankovou čárou – 4:3.

Hodonín však už ve 53. minutě dokázal vyrovnat. Račický poslal puk před domácí bránu, kde byla hned dvojice hostujících hráčů a David Polesný nakonec dokázal vstřelit kotouč za Axmannova záda – 4:4. Dvě minuty před koncem se navíc Baníku podařilo vstřelit i pátou rozhodující branku, když Peš přihrál křižně přes brankoviště Aleši Dufkovi a jeho zakončení propadlo Axmannovi přesně mezi jeho rukou a tělem – 4:5.

Uničov ještě zkusil vyrovnat utkání, a tak šli domácí do šesti, ale David Polesný se ze středního pásma trefil přesně do opuštěné klece, a přidal tak pojišťující branku Hodonína – 4:6. V samotném závěru ještě vytáhl parádní zákrok hostující brankář, který tygřík skokem vytáhl střelu Kratěny, jenž už zakončoval do prázdné brány, ale hodonínský strážce klece mu svým skokem sebral jistý gól.

Uničov tedy nakonec v prvním utkání v kalendářním roce 2020 prohrál s Hodonínem 4:6.