HC Spartak Velká Bíteš - HC Spartak Uherský Brod 7:0
TJ Sokol Březina - SK Minerva Boskovice 0:4
HHK Vel. Meziříčí - SHKM Hodonín 7:5
HC Uherské Hradiště - HC Břeclav 3:1
HC Brumov - Býlnice - HOKEJ Uh. Ostroh 2:4

U N I Č O V – V posledním domácím utkání v roce 2019 uničovští hokejisté přivítali Štiku Rosice a nečekalo je zrovna lehké utkání. Soupeř se totiž dostal rychle do vedení, ale ještě do konce první třetiny Orli otočili utkání na svou stranu. Rosice sice ve druhé části vyrovnali, ale v poslední periodě už střílel branky jen Uničov, který nakonec porazil Rosice poměrem 5:2.

Zápas pro uničovské hokejisty nezačal vůbec dobře. Hned v první minutě byl vyloučen domácí Halouska a Rosicím se jejich přesilová hra ihned podařilo využít. Nutno však dodat, že v době vstřelení gólu bylo na ledě šest hostujících bruslařů a i přes veškerá gesta domácí střídačky byl nakonec gól uznán. Jiří Čtvrtníček jen vjel s pukem do pásma, kde svou střelu schoval za obránce a kotouč propadl přesně do rohu domácí klece – 0:1.

Uničov si na své vyrovnání musel počkat až do 15. minuty, kdy se kotouč dostal na modrou k Fekiačovi, jenž ho bekhendem poslal do předbrankového prostoru, kde si ho sebral Marek Vrána, jenž poté vstřelil puk o tyč do hostující klece – 1:1. V závěru první třetiny hráli Orli přesilovou hru, ve které nakonec Čuřík dobře naznačil střelu příklepem, ale místo toho kotouč nahrál křižně na Iva Kratěnu, jenž z první poslal puk po ledě – 2:1.

Už to vypadalo, že ve druhé periodě se branky nedočkáme, ale třicet vteřin před sirénou se Rosicím podařilo vyrovnat. Hosté i svou druhou branku nakonec vstřelili v přesilové hře. Jiří Čtvrtníček se prodral po levé straně až před bránu, kde poslal kotouč po ledě přesně mezi betony Sedláře – 2:2.

Orli se dostali znova do vedení ve 48. minutě, když Kratěna zavezl puk za bránu Rosic, odkud ještě ihned přihrál před bránu na Marka Vránu, kterému se už poté podařilo prostřelit Skoupého – 3:2. Uničovu se následně podařilo dostat i do dvoubrankového vedení.

Domácí jeli ve dvou na jednoho, kde Chytil procpal puk na Kratěnu, který ještě nakonec přihrál dojíždějícímu Markovi Vránovi, jenž už poté jen zakončil bekhendem do horních pater hostující klece, a dokonal tak svůj hattrick – 4:2. Rosice následně mohli snížit, protože se do samostatného úniku ve vlastním oslabení dostal Kůst, jenže tomu při jeho kličce ujel kotouč z hole.

Rosice se ani nedostali ke hře bez brankáře, protože v poslední minutě využil zaváhání jednoho z obránců Martin Chytil, jenž se natlačil s pukem před Skoupého, kterého poté překonal se svým bekhendovým zakončením – 5:2.

Uničov nakonec v posledním domácím utkání v kalendářním roce 2019 porazil Rosice 5:2.