15. kolo   4.12.2019 - 18:00
HOKEJ Uh. Ostroh

Statistiky zápasu

Rozhodčí: Vepřek – Bernard, Procházka
Vyloučení: 10:13, mimořádné tresty: , Žajgla (UNI) 10 min., Handl (UNI) 10 min., Kratěna (UNI) 10 min., Husák (UNI) 5+OK
Góly v přesilovce: 3:1, v oslabení: 0:0
Střely: 38:24

Soupiska HOKEJ Uh. Ostroh

Šurý (Lekeš) - Rauš, Beneš, Vaněk, Žabčík, Kučera, Nevídal, Hendrych, Andrýsek - V. Galuška, Rauš, Mika, Antonovič, Klimovič, L. Galuška, Stránský, L. Zalubil, Flora, J. Zalubil, Juračka

Soupiska HC Uničov

• 00. Antonovič (V. Galuška) (UH)
  • 16. Stránský (L. Zalubil) (UH)
  • 45. Antonovič (V. Galuška, Žabčík) (UH)

SK Minerva Boskovice - HHK Vel. Meziříčí 3:4

U H E R S K Ý O S T R O H – Netradičně ve středu uničovští hokejisté vycestovali do Uherského Ostrohu, kde je čekala předehrávka 15. kola. Start do zápasu však Orlům nevyšel a po první třetině prohrávali o dvě branky. Tuto ztrátu už Orli nesmazali a Uherský Ostroh nakonec porazil Uničov 5:1, a uštědřil jim tak první porážku v řádné hrací době.

Netradičně ve středu podvečer se hrála předehrávka 15. kola. Do Uherského Ostrohu zavítal aktuálně vedoucí tým krajské ligové soutěže z Uničova. Od prvních vteřin se Ostrožané tlačili do zakončení a za snahu byli odměněni již v 1. minutě, když puk procedil za záda uničovského gólmana Sedláře ostrožský střelec Radim Antonovič 1:0

Od druhé poloviny úvodní třetiny se hosté osmělovali a několikrát zaměstnali Michala Šurého v domácí kleci. V 17. minutě využil svou šanci Filip Stránský, který z mezikruží pověsil kotouč s dotekem o břevno do sítě – 2:0

Prostřední část už byla daleko vyrovnanější i díky častým vyloučením na obou stranách. Za zmínku zde hlavně stojí neproměněné uničovské trestné střílení, ve 30 minutě hry, které Michal Šurý bravurně kryl. Druhá pasáž tak skončila bez branek.

Vše rozhodla úvodní desetiminutovka závěrečné třetiny a nedisciplinovanost hostujícího týmu. Během 46, a 47. minuty jsme udeřili v početní výhodě. Nejdříve se Ostrohu podařilo zužitkovat dvojnásobnou přesilovou hru, po kombinaci prvního útoku na jejímž konci byl Radim Antonovič 3:0. Domácím se navíc následně podařilo využít i již klasickou přesilovou hru. Nevídal se velmi dobře uvolnil a následně vybídl ke skórování FIlipa Stránského, který už se z mezikruží nemýlil – 4:0.

Uničovu se následně podařilo vstřelit alespoň čestnou branku, když se v přesilové hře trefil střelou z první Jakub Čuřík – 4:1. Poslední slovo si však sebrali domácí hokejisté, protože Lumír Galuška před bránou tečoval nahození Nevídala a kotouč skončil za zády Sedláře po páté – 5:1.

Uničov tedy až v patnáctém kole poznal hořkost porážky v řádné hrací době, když podlehl Uherskému Ostrohu 1:5.