HC Brumov - Býlnice - HC Spartak Velká Bíteš 0:1
HK Kroměříž - HC Uherské Hradiště 5:7
HOKEJ Uh. Ostroh - HC Břeclav 7:4
HC Štika Rosice - HC Spartak Uherský Brod 4:2
SK Minerva Boskovice - SHKM Hodonín 8:3

U N I Č O V – Netradičně ve čtvrtek se na uničovském zimním stadionu udála velká bitva, když Orli vyzvali lídra tabulky z Velkého Meziříčí. Po první třetině sice Uničov prohrával o dvě branky, ale to se domácím podařilo ve druhé periodě dorovnat, a do poslední části se tak šlo nerozhodně. V ní šli sice Horáci opět do vedení, ale minutu před koncem Sršeň vyrovnal a následném prodloužení poté vítěznou branku vstřelil Jakub Čuřík. Uničov tedy porazil Velké Meziříčí 4:3 po prodloužení.

Utkání začalo z obou stran hodně opatrně a bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce hned v úvodu udělat nějakou chybu, a tak jsme si na první větší šanci museli počkat až do deváté minuty, kdy se hostující F. Střecha protlačil mezi obránci a jel sám na Sedláře, kterého však už neprostřelil. V 11. minutě si poté první šanci připravili i domácí, když Sršeň nahrál před bránu Chytilovi, ale jeho střelu Slavíček vyrazil.

Nedáš dostaneš, tak platilo na druhé straně. Tomáš Střecha totiž podržel puk na modré čáře, odkud nahrál přes obránce Patriku Matovovi, jenž prostřelil Sedláře střelou nad vyrážečku – 0:1. Uničov mohl vyrovnat v následné přesilové hře, jenže šance Čuříka a Drdly brankou neskončily. Bohužel v samotném závěru první periody ještě Orli inkasovali jednou, když hosté vykombinovali svou akci až do prázdné brány a Roman Kadela už jen poslal puk za bezbranného Sedláře – 0:2.

Ve druhé třetině Uničov zabral a domácí se hnali za vyrovnáním. Ve 27. minutě jeli Orli ve dvou na jednoho, kdy celou akce Drdla řešil ráznou střelou, kterou však netrefil bránu. O pár okamžiků později se do další šance dostal Handl, ale toho z mezikruží vychytal Slavíček. Ve 31. minutě už se však uničovští hokejisté radovali z první branky. V přesilové hře totiž Šímovu střelu Slavíček jen vyrazil vedle sebe, kde byl Petr Žajgla, jenž už poslal kotouč do brány – 1:2

O další dvě minuty už bylo dokonce i srovnáno. První formace předvedla parádní akci, když si Šímo najel před bránu, kde ještě nahrál k tyči Žajglovi, jenž místo střely zvolil zpětnou přihrávku mezi kruhy na Jakuba Čuříka, který svou okamžitou střelou prostřelil Slavíčka – 2:2. Ve 35. minutě mohlo být ještě veseleji, když Šímo nahrál před bránu najetému Čuříkovi, ale tomu se z bezprostřední blízkosti nepodařio překonat hostujícího brankáře.

V samotném závěru druhé části se ještě do velké šance dostal hostující Ambrož, který byl zcela sám před Sedlářem, ale ten ho vychytal a následně i ustál několik nepříjemných seker. Do třetí třetiny se tedy vstupovalo za nerozhodného stavu, který však vydržel jen do 45. minuty. V té totiž hrál Uničov přesilovou hru, jenže Sršňovi při rozehrávce sjel puk přesně na hůl Tomáše Střechy, který na nic nečekal a hned vystřelil, a prostřelil tak Sedláře – 2:3.

Uničov mohl vzápětí vyrovnat, když Šímo nahrál mezi kruhy Chytilovi, jenže ten se svou střelou jen trefil hostujícího brankáře. Orli se hnali dále za vyrovnáním, ale v posledních minutách jim tento úkol kazila zbytečná vyloučení a Velké Meziříčí hrálo skoro minutu a půl proti třem! V něm si hosté dokázali vytvořit jen jednu velkou šanci, když byl jeden z útočníků sám před Sedlářem, ale ten jej parádně vychytal svou lapačkou.

Tento zákrok se nakonec ukázal, jako klíčový, protože Orli i přes pokračující oslabení dokázali vyjet do útoku, kde Handl na sebe navázal hned dva bránící hráče a díky tomu poté vznikla akce dvou na jednoho, kde Šímo nakonec nahrál na pravou stranu Tomáši Sršňovi, jenž poslal puk do hostující klece – 3:3.

Zápas tedy muselo rozhodnout prodloužení, které se kvůli ubráněnému oslabení odehrálo z velké části ve čtyřech. Nicméně v samotném závěru při už klasické hře tří proti třem se Čuříkovi podařilo vypíchnout puk na modré čáře a následně si jej posunul dopředu, aby přebruslil obránce, poté i objel vyjetého brankáře, ale opuštěnou klec už netrefil, když jen napálil kouč do boční sítě. Nicméně ho to nakonec tolik mrzet nemuselo, protože kotouč ihned sebral Šímo, který s ním vyjel před bránu a nahrál Jakubovi Čuříkovi, který už prostřelil Slavíčka, a dokonal tak obrat Uničova – 4:3.

Uničov tedy nakonec ve velké bitvě udolal vedoucí tým tabulky 4:3 po prodloužení a na první místo Orli ztrácejí pouhý jeden bod.