Alexa (Antonín) - A. Šidák, Grman, Groma, Rosendorf, Dittrich, Novák - Bednář, Grmela, Biolek, Štěpánek, M. Šidák, Trnka

HC Uherské Hradiště - HC Brumov - Býlnice 4:6
HOKEJ Uh. Ostroh - HC Spartak Uherský Brod 11:3
HC Břeclav - HK Kroměříž 6:1
HHK Vel. Meziříčí - TJ Sokol Březina 6:2
SHKM Hodonín - HC Štika Rosice 5:6

V E L K Á B Í T E Š – Uničovští hokejisté se ke svému dalšímu utkání v rámci krajské hokejové soutěže vydali do Velké Bíteše, kde se střetli s místním Spartakem. Utkání bylo hodně chudé na branky, které nakonec padly až ve třetí třetině, když se obě mužstva trefila jen jednou. Zápas tedy muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém bonusový bod vystřelil Uničovu obránce Jiří Paška.

Do zápasu se lépe podařilo vstoupit uničovským hokejistům, když už v páté minutě se do obrovské šance dostal Čuřík, který si s pukem vybruslil z rohu kluziště až před brankáře Alexu, jehož i objel a mohl zakončit do prázdné klece, jenže při zakončení mu sjel kotouč z hole. Hrálo se hodně nahoru a dolů z čehož pramenili i šance domácích, kteří si v 11. minutě vytvořili velkou šanci, když si snad hned dvakrát vyměnili puk před bránou, jenže ani jeden z útočníků následně nedokázal zakončit, a tak Spartak svou akci hodně překombinoval.

Následně na druhé straně mohli Orli trestat, když jeli ve dva proti dvěma a Čuřík si velmi dobře sjel mezi kruhy, aby i následně vystřelil, ale jeho pokus Alexa vyrazil. Ve 12. minutě jel málem domácí Grman zcela sám na Sedláře, když se kotouč odrazil přesně mezi beky do útočného pásma, kam měl blíže právě domácí útočník, ale Sedlář skvěle přečetl situaci a vyjel ze své brány a na poslední chvíli kotouč vypíchl svou holí.

V 15. minutě Šimo nahrál do velké šance Paškovi, který byl zcela volný na levém kruhu, ale jeho následná střela šla mimo domácí bránu. Pět vteřin před koncem se do snad největší šance dostali domácí. Obránce od modré nahodil puk, který propadl před Sedláře, kde byli zcela volní dva útočníci a Biolek nahrál před prázdnou Gromovi, ale toho parádně vychytal brankář Uničova.

V polovině utkání jel Šímo sám na Alexu, ale při svém zakončení byl přidržen vracejícím se obráncem, a tak jeho šance nemohla skončit brankou a navíc ani nebyl pískán faul. O minutu později jel z pravé strany nikým nehlídaný Sršeň, jenže jeho střelu Alexa vyrazil mimo svou klec. Tentýž hráč se dostal i do další šance. Handl potáhl puk po pravém křídle, aby následně přihrál před bránu právě Sršňovi, jenže tomu se z bezprostřední blízkosti nepodařilo překonat domácího brankáře.

Ve 36. minutě se obrovské šance dostal Čuřík, kterého Paška vyslal do úniku, ale jeho střelecké zakončení nakonec Alexa vyrazil mimo tři tyče. I po druhé třetině se tedy odcházelo za bezbrankového stavu, ale to se hned v první minutě třetí periody změnilo. Domácí Jan Grmela se po pravé straně protlačil až před Sedláře, kde se mu podařilo o dostat puk až do brány, a Spartak tak šel do vedení – 1:0.

Ve 39. minutě mohlo být srovnání. Handl totiž zpoza brány nahrál mezi kruhy Sršňovi, který však z velmi dobré pozice netrefil domácí bránu. Ve 49, minutě uničovští hokejisté dobře napadali domácí rozehrávku, když se po zisku kotouče ocitli Čuřík a Šímo úplně sami před brankářem a první jmenovaný vše řešil střelou, ale jen trefil přesně Alexovu lapačku.

Ve 44. minutě opět skvěle zafungovalo napadání hostujících hráčů, když se do další velké šance dostal Žajgla, ale i jeho střela ztroskotala na domácím brankáři. Nicméně tlak Orlů přeci jen přinesl kýženou branku. Běžela totiž 45. minuta, když Šímo zavezl puk do útočného pásma, kde následně poslal kotouč mezi kruhy, kde byl Jakub Čuřík a jeho okamžitá střela už skončila v růžku domácí brány – 1:1.

V závěru ještě Uničov ubránil přesilovou hru domácích, a tak se utkání muselo rozhodnout v prodloužení. V něm to hodně dlouho vypadalo, že žádná branka nespadne, ale v poslední možné minutě nakonec Sršeň nahrál před bránu Jiřímu Paškovi, kterému se nakonec podařilo poslat puk po ledě do domácí brány, a vystřelil tak Uničovu druhý bod z tohoto utkání – 1:2.

Uničov tedy nakonec porazil Velkou Bíteš 2:1 po prodloužení a do tabulky si připsal velmi důležité dva body.