Orlice porazily Břeclav a jdou na druhé místo!!!

U N I Č O V – V neděli Orlice uzavřely sérii čtyř domácích utkání, která vygradovala zápasem o průběžné druhé místo, protože do Uničova dorazil tým Břeclavi. Hostující celek šel sice ve druhé třetině do vedení, jenže v jejím závěru uničovské holky vyrovnaly, a do poslední části se tak vstupovalo za stavu 1:1. V poslední dvacetiminutovce padla pouze jediná branka, a to do břeclavské brány, díky čemuž tedy nakonec Orlice přetlačily Břeclav těsným výsledkem 2:1, a patří jim tak nyní druhá příčka!

Do bitvy o druhé místo vstoupily aktivněji domácí hokejisty, které chtěly urvat zápas na svou stranu a ihned od prvních minut na nich byla vidět velká vůle a bojovnost. Nicméně do první větší šance se dostaly hokejistky z Břeclavi, a to konkrétně kapitánka hostujícího celku Buociková, která jela sama na bránu, ale Kohoutková její zakončení zlikvidovala.

Následně mohla jet sama na druhé straně Novotná, ale tu nakonec dojela jedna z hostujících obránkyň, a tak se už domácí útočnice nedostala do zakončení. Orlice poté hrály přesilovou hru, ve které Novotná nahrála přes brankoviště volné Nesvadbové, která si ještě kotouč zpracovala a její následná střela skončila na Gregorové.

První branku zápasu měla na své holi hostující obránkyně Duroňová, která zachytila puk ve středním pásmu a postupně se s ním dostala až do mezikruží, odkud i vystřelila, ale Kohoutková byla proti a kotouč skončil někde v její výstroji. Uničovské hokejistky byly v první třetině mnohem aktivnější, ale bohužel jejich snaha neskončila nějakou brankou. V závěru první periody ještě Lenka Mólerová obkroužila hostující bránu, aby následně ze slibné pozice vystřelila, ale její pokus Gregorová chytila svou lapačkou.

Na začátku druhé třetiny mohly jít Orlice do vedení, když Novotná zpoza brány nahrála mezi kruhy zcela volné Hrbatové, jenže její následné zakončení zlikvidovala hostující brankářka. Na první branku utkání se tak nakonec čekalo až do 33. minuty, ve které hostující kapitánka Katarína Buociková sebrala puk ve středním pásmu a následně se s ním dostala až do útočného pásma, kde z pravé strany vystřelila bekhendem a kotouč skončil za zády Kohoutkové – 0:1.

Břeclavské hokejistky se ze svého vedení nemusely moc dlouho radovat, protože chvíli poté ujela do úniku Lenka Mólerová, která už chtěla střílet, jenže na poslední chvíli jí vysekla z hole puk vracející se hostující obránkyně Navíc ve druhé třetině Orlice promarnily zhruba půlminutovou dvojnásobnou přesilovou hru.

Nicméně to je nakonec nemuselo příliš mrzet, protože v závěru druhé části hrály další početní výhodu, ve které Hrubanová nahrála z mezikruží k levé tyči Janě Hrbatové, která měla před sebou zcela prázdnou bránu, ale i tak si ještě raději kotouč zpracovala a následně ho poslala do hostující klece – 1:1.

O osudu utkání tedy nakonec musela rozhodnout poslední dvacetiminutovka. Ve 45. minutě se nakonec stalo to nejdůležitější, když se v ní podařilo domácím hokejistkám otočit vývoj utkání na svou stranu. V ní totiž Špičková nahrála zpoza brány Janě Hrbatové, která okamžitě vystřelila a její zakončení sice Gregorová vyrazila nad sebe, ale kotouč se poté snesl do hostující klece – 2:1.

Orlice následně kontrolovaly průběh utkání a břeclavské hokejisty do větších příležitostí nepouštěly. Nicméně v 55. minutě ujela domácí obraně Buociková, která se svým zakončením trefila jen beton Kohoutkové, akce však dále pokračovala, když si Buociková dojela odražený puk a poslala ho zpět před bránu, kde byla volná Duroňová, jenže i ta si se svým zakončením vylámala zuby na Kohoutkové, která v nejdůležitější chvíli udržela těsné vedení Uničova.

V závěru ještě břeclavské hokejisty zkusili hru v šesti, ale ta jim už pouze přinesla krátkou přesilovou hru a jednu vážnější střelu, po které se navíc udála menší potyčka, když jedna z hostujících hráček najela do Kohoutkové, což samozřejmě nebylo bez odezvy, protože Handlová ihned bránila svou brankářku a navíc se na ní sletěli hned dvě hostující hráčky.

Uničovské holky tedy nakonec porazily Břeclav těsně 2:1, díky čemuž se na svého soupeře bodově dotáhly .