Orli se ve čtvrtfinále poperou s Velkou Bíteší

U N I Č O V – Základní část je již minulostí, když jí Orli uzavřeli nepovedeným utkáním v Uherském Brodu a nyní už čeká uničovské hokejisty boj ve vyřazovacích soubojích. Jejich soupeřem ve čtvrtfinále bude čtvrtý celek tabulky, a to Spartak Velká Bíteš.

Uničovu se příliš nevydařil závěr základní části. Orli totiž z posledních pěti zápasů hned čtyři prohráli, což je stálo velmi cenné třetí místo v tabulce a svěřenci trenéra Kavuliče se postupně propadli až na pátou pozici, která znamená, že ve vyřazovacích soubojích budou startovat na hřišti soupeře.

Po posledním 22. kole je tedy jasné, že se Uničov postaví proti Velké Bíteši, kterou ještě v posledním utkání mohl přeskočit, protože Velká Bíteš prohrála v Uherském Hradišti, jenže Orli si v Uherském Brodu nevedli o moc lépe, a tak nakonec v tabulce zůstalo vše stejně, jak tomu bylo před posledním kolem.

Pojďme si tedy blíže představit nadcházejícího soupeře z Velké Bíteše.

.VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Uničov se v letošní sezóně střetl s Velkou Bíteší ve dvou případech a v obou těchto utkáních se z výhry vždy radoval hostující tým.

První utkání se odehrálo ve velké Bíteši, kde sice domácí vedli po dvou třetinách 2:1, ale Uničov zápas ve třetí třetině otočil na svou stranu, když Korhoň dvě minuty před koncem poslal Orli do vedení. Nicméně Spartak poté odvolal brankáře, a to se domácím vyplatilo, protože půl minuty před závěrečnou sirénou vyrovnali. V následném prodloužení už poté o vítězství Uničova rozhodl Handl.

HC Spartak Velká Bíteš – HC Uničov 3:4 pp. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)

Branky: 11. Rosendorf (Štěpánek), 36. Račický (Bednář), 60. Vojáček (Rosendorf) – 14. Vrána (Navrátil, Žajgla), 44. Paška (Vrána), 58. Korhoň (Fryč, Žajgla), 63. Handl.

Odvetný zápas na ledě Uničova se změnil ve velkou přestřelku, při které mohli diváci vidět hned dvanáct branek. Orli po první třetině vedli 2:1, ale ve druhé části se Velké Bíteši podařilo stav otočit na svou stranu a díky Paškově trefě se do poslední dvacetiminutovky vstupovalo za stavu 3:3.

Uničovských hokejistům však nevyšel vstup do poslední periody, protože během první desetiminutovky hosté nasypali domácím hned tři branky, na které sice ještě Orli dokázali dvěma trefami odpovědět, jenže při power play se už vyrovnat nepodařilo a naopak Spartak ještě vstřelil jednu branku do opuštěné klece.

HC Uničov – HC Spartak Velká Bíteš 5:7 (2:1, 1:2, 2:4)

Branky: 1. Sršeň (Korhoň), 13. Žajgla (Korhoň), 31. Paška (Čuřík, Žajgla), 52. Žajgla (Čuřík), 53. Korhoň (Sršeň) – 9. Michálek (Pospíšil, A. Šidák), 23. M. Šidák (Florek, Trnka), 24. J. Touška (Račický, M. Touška), 43. Novák (M. Touška, Račický), 49. M. Touška (Vojáček, Račický), 50. Florek (M. Šidák, Bednář), 60. Florek (Račický).

NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI

Na koho si Orli budou muset dávat nejvíce pozor? Konkrétně asi nejvíce na dvaadvacetiletého Tomáše Račického, jenž vyhrál týmové bodování, když v šestnácti utkáních nasbíral 29 bodů za osmnáct branek a jedenáct asistencí. Proti Uničovu zatím za dva zápasy vstřelil jednu branku a další čtyři poté nachystal.

Za Račickým je poté desetibodová díra, po které je naskládáno hned několik hráčů za sebou. Na druhém místě je s devatenácti body Matěj Šidák. Hned bod za ním následuje Pavel Pospíšil, jenž však své body sbírá především díky svým asistencím, protože je se třinácti přihrávkami nejlepším nahrávačem Velké Bíteše.

Orli si budou muset dávat pozor i na obránce Spartaku. Například slovenský bek Adam Grman v osmnácti zápasech vstřelil hned šest branek. V brankovišti Velké Bíteše se v letošní sezóně protočili hned čtyři brankáři. Nejvíce toho odchytal Tomáš Alexa, který nastoupil do patnácti zápasů, ve kterých má průměr 3,6 branky na zápas.

ROZPIS UTKÁNÍ

Jak už bylo řečeno, tak čtvrtfinále začne Uničov na ledě Velké Bíteše, kam se k prvním utkání vypraví ve středu 28. února, kde od 18 hodin vyzve domácí celek. Následný domácí zápas poté Orli sehrají v sobotu 3. března od 17. hodin. Případný rozhodující třetí zápas by se poté odehrál hned v neděli 4. března ve Velké Bíteši.

28.2. HC Spartak Velká Bíteš – HC Uničov 18:00

3.3 HC Uničov – HC Spartak Velká Bíteš 17:00

4:3 HC Spartak Velká Bíteš – HC Uničov 17:00