Stíhací jízda Orlů body nepřinesla, a ti tak těsně prohráli v Břeclavi

B Ř E C L A V – K prvnímu utkání v roce 2018 se Uničov vydal do velmi neoblíbené Břeclavi, kde chtěli konečně zlomit prokletí proti tomuto týmu, jenže ani tentokrát to nevyšlo dle představ. Lvi totiž po polovině zápasu vedli už 5:1, což se ještě Orli snažili dohnat, ale jejich snaha už vyrovnání nepřinesla, a tak Uničov v prvním utkání roku 2018 podlehl Břeclavi 4:6.

Uničov chtěl ihned ve svém prvním utkání v roce 2018 bodovat, jenže je v rámci 15. kola čekal jeden z nejméně oblíbených soupeřů, a to Břeclav. V první větší šanci utkání se hned ve druhé minutě ukázal hostující Handl, jenž v přesilové hře obdržel přihrávku mezi kruhy, ale jeho následnou střelu Hübner vyrazil. Naopak Lvi udeřili hned ve své první přesilové hře, když Dominik Směřička dostal příliš prostoru na modré, a tak si sjel až na hranici levého kruhu, odkud už Sedláře prostřelil – 1:0.

Radost domácích však vydržela pouhých patnáct vteřin, protože Jakub Čuřík získal puk v útočném pásmu, kde si následně sjel před Hübnera, kterého prostřelil mezi jeho betony – 1:1. Břeclav poté hrála další přesilovou hru, ve které domácí opět udeřili. Střelu Hrbatého totiž Sedlář vyrazil před sebe, kde byl Ivan Klauda, jenž procedil puk za záda hostujícího brankáře – 2:1. V 17. minutě se domácí dostali do dvoubrankového vedení, když Klimkovič nahrál před bránu Radimu Lenkovičovi, jenž už si tváří v tvář Sedlářovi věděl rady – 3:1.

Ani vstup do druhé části uničovských hokejistům příliš nevyšel. Ve 23. minutě totiž Hrbatý za bránou dojel nahození jednoho z obránců a následně přihrál mezi kruhy na volného Jakuba Lenkoviče, který okamžitou střelou prostřelil Sedláře – 4:1. Navíc byl poté do konce utkání vyloučen Vojtěch Gerhát a Břeclav hrála dlouhou pětiminutovou přesilovku, ve které se domácí jednou trefili. Papp totiž přihrál puk Filipu Hrbatému před zcela prázdnou bránu a domácí útočník už se s takové pozice nemýlil – 5:1.

Orli však i za tohoto stavu utkání nevzdali a po vypršení pětiminutového trestu se odhodlali ke stíhací jízdě. Ve 34. minutě vstřelil kontaktní branku kapitán Petr Žajgla, jenž se dostal k dorážce, kterou umístil pod víko domácí klece – 5:2. O pár okamžiků později uháněl sám na Hübnera Sršeň, ale ten recept na břeclavského brankáře nenašel. Na rozdíl dvou branek však ve 37. minutě snížil Lubomír Korhoň, jenž ve středním pásmu nabral velkou rychlost a najel si až na hranici levého kruhu, odkud už Hübnera prostřelil – 5:3.

Ve třetí třetině se Uničovu dokonce podařilo přiblížit na rozdíl jediné branky, když v 51. minutě hráli hosté přesilovou hru, ve které Petr Žajgla tečoval Paškovo nahození a kotouč skončil až za zády domácího brankáře – 5:4. Nicméně poté hráli Orli v šesti, a tak si Břeclav zahrála přesilovou hru, ve které Gabriška nepřesně vystřelil od modré, což se nakonec objevilo, jako klíčové, protože kotouč si následně přebral Lenkovič, jenž využil menší nepozornosti a přihrál před prázdnou bránu Jakubu Klimkovičovi, který už odkrytou klec trefil – 6:4.

Uničovští hokejisté se sice ještě v závěru snažili něco s výsledkem udělat, když hráli skoro tři minuty power-play, jenže ani tohle už hostům nepomohlo, a tak Uničov nakonec podlehl neoblíbené Břeclavi 4:6.